Z jakich elementów składa się biznesplan

Biznesplan powinien być dość wyczerpującym w treści i zwięzłym w formie opisem naszego pomysłu na naszą działalność gospodarczą. 

zdjęcie - (the_title())

Biznesplan powinien być dość wyczerpującym w treści i zwięzłym w formie opisem naszego pomysłu na naszą działalność gospodarczą. Zwykle biznesplany liczą od kilku do kilkunastu stron i zawierają kilka stałych elementów. Po stronie tytułowej powinniśmy zawrzeć opis tego, co chcemy osiągnąć.

Opis naszych celów powinien być jak najbardziej jasny i klarowny, stanowi on także swoiste wprowadzenie do całego planu-najpierw wyjaśniamy, co chcemy zrobić, potem przystępujemy do opisu tego jak chcemy to zrobić. To prowadzi nas do drugiej, głównej części biznesplanu.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Opisujemy w niej to jak będzie wyglądała realizacja wyznaczonych celów. Powinniśmy rozpocząć od krótkiego opisania warunków panujących na rynku związanym z naszą branżą oraz spodziewanych i przeszłych wydarzeń, które będą miały wpływ na naszą firmę. Następnie przechodzimy do opisu naszej generalnej strategii sprzedaży oraz grupy docelowej.

Kolejny element stanowi analiza konkurencji już istniejącej na rynku i tej, która może się na nim w najbliższym czasie pojawić. Później następuje opis naszego produktu, strategii rozwoju oraz struktury naszej firmy. Najważniejszy, jak mogłoby się wydawać aspekt, czyli finanse zostawiamy na koniec.

Warto jednak poświęcić tej sekcji wiele uwagi-mimo zajmowanego miejsca będzie jedną z najważniejszych dla celów wewnętrznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.