Co powinien zawierać biznesplan?

Gamma - Co powinien zawierać biznesplan?

  W ostatnich czasach szczególnie popularne stało się zakładanie własnego (małego lub nie tak małego) biznesu. jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób, dążących do samozatrudnienia.

  Taka decyzja niesie za sobą wiele trudnych czynności, które muszą zostać wykonane, aby przedsięwzięcie to miało jakiekolwiek szanse przetrwania. do takich obowiązków bez wątpienia należy utworzenie profesjonalnego biznes planu. Bez względu na to, czy składamy go razem z wnioskiem o dotację do Urzędu

  Pracy, czy też tworzymy szczegółowy plan działania i całego przedsięwzięcia, czy też chcemy zaprezentować pomysł potencjalnym współpracownikom, a może nawet sponsorom - musi on być wykonany według pewnych kryteriów i powinien zawierać kilka podstawowych szczegółów. Pierwszą częścią dobrze skonstruowanego biznes planu jest życiorys profesjonalny osoby, lub osób zakładających firmę.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

   

  Zaliczać powinny się w to informacje dotyczące historii kariery, wykształcenia, wcześniejszych projektów. Następnie, należy opisać dość szczegółowo plan, pomysł na biznes, zawrzeć potencjalne produkty lub usługi, jakie będziemy oferować. Bardzo ważne jest zawarcie także rozeznania rynku, konkurencji i miejsca na rozwój biznesu.

  Zarys przychodów i wydatków na kolejne 12 miesięcy od momentu założenia firmy także jest obowiązkowym punktem każdego biznes planu. Choć powinien być on jak najbardziej optymistyczny, należy także zawrzeć potencjalne zagrożenia, czyli również tzw. "scenariusz pesymistyczny". Na koniec należy także zawrzeć harmonogram planowanych działań.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.