Co powinien zawierać biznesplan?

zdjęcie - Co powinien zawierać biznesplan?

W ostatnich czasach szczególnie popularne stało się zakładanie własnego (małego lub nie tak małego) biznesu. jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób, dążących do samozatrudnienia.

Taka decyzja niesie za sobą wiele trudnych czynności, które muszą zostać wykonane, aby przedsięwzięcie to miało jakiekolwiek szanse przetrwania. do takich obowiązków bez wątpienia należy utworzenie profesjonalnego biznes planu. Bez względu na to, czy składamy go razem z wnioskiem o dotację do Urzędu

Pracy, czy też tworzymy szczegółowy plan działania i całego przedsięwzięcia, czy też chcemy zaprezentować pomysł potencjalnym współpracownikom, a może nawet sponsorom - musi on być wykonany według pewnych kryteriów i powinien zawierać kilka podstawowych szczegółów. Pierwszą częścią dobrze skonstruowanego biznes planu jest życiorys profesjonalny osoby, lub osób zakładających firmę.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Zaliczać powinny się w to informacje dotyczące historii kariery, wykształcenia, wcześniejszych projektów. Następnie, należy opisać dość szczegółowo plan, pomysł na biznes, zawrzeć potencjalne produkty lub usługi, jakie będziemy oferować. Bardzo ważne jest zawarcie także rozeznania rynku, konkurencji i miejsca na rozwój biznesu.

Zarys przychodów i wydatków na kolejne 12 miesięcy od momentu założenia firmy także jest obowiązkowym punktem każdego biznes planu. Choć powinien być on jak najbardziej optymistyczny, należy także zawrzeć potencjalne zagrożenia, czyli również tzw. "scenariusz pesymistyczny". Na koniec należy także zawrzeć harmonogram planowanych działań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.