Dział hr, co to?

Dział HR to jednostka w obrębie przedsiębiorstwa odpowiedzialna za zarządzanie jego zasobami ludzkimi. Zajmuje się on sześcioma podstawowymi kwestiami.

zdjęcie - (the_title())

Dział HR to jednostka w obrębie przedsiębiorstwa odpowiedzialna za zarządzanie jego zasobami ludzkimi. Zajmuje się on sześcioma podstawowymi kwestiami. Pierwszą z nich stanowi przeprowadzanie procesu rekrutacji nowych pracowników.

Sukces w tej materii mierzy się szybkością zapełniania wakatów wartościowymi pracownikami przez rekrutrów. Do ich obowiązków należy, więc znalezienie i nakłonienie odpowiedniego pracownika do podjęcia pracy w ich firmie.

Kolejnym obowiązkiem działu kadr jest dbanie o bezpieczeństwo miejsca pracy. Zależnie od branży może obejmować to zapewnienie odpowiednich środków by pracownicy mogli pracować bez ryzyka urazu, jak i przeprowadzenie szkolenia z ergonomii pracy w biurze. Trzecim zadaniem działu HR jest dbałość o relacje między pracownikami i zarządem firmy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

 

Tutaj zadanie kadr polega na zacieśnianiu relacji pomiędzy nimi i budowaniu relacji opartej na wzajemnej lojalności i szacunku.

Kolejną kompetencją specjalistów z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi jest rozdzielanie urlopów oraz dostarczanie pracownikom różnych benefitów socjalnych, jak na przykład kart multisport czy zapewnienie im prywatnej opieki zdrowotnej. 

Piątym z zadań tego działu jest dbanie o to, by wszystkie relacje pracownicze odbywały się w ramach obowiązujących przepisów prawa pracy i cywilnego. Ostatnią, lecz nie najmniej ważną kwestią jest zapewnienie pracownikom możliwości dalszego treningu i rozwoju, zarówno w ramach szkoleń wewnątrz przedsiębiorstwa jak i zlecania treningu pracowników zewnętrznym partnerom.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.