Sposoby na motywację

Utrzymanie wysokiego poziomu motywacji wśród zespołu potrafi być nie lada wyzwaniem, zalicza się jednak do najważniejszych zadań każdego przełożonego i menedżera.

31 października 2017
zdjęcie - Sposoby na motywację

Utrzymanie wysokiego poziomu motywacji wśród zespołu potrafi być nie lada wyzwaniem, zalicza się jednak do najważniejszych zadań każdego przełożonego i menedżera. To właśnie pracownicy stanowią klucz do sukcesu biznesu, który prowadzimy i tylko dzięki dobrze skoordynowanemu, wysoko zmotywowanemu zespołowi organizacji ma szanse na rozwój.

Z tą świadomością, będąc osobą zatrudniającą warto wciąż szukać nowych strategii motywacyjnych. Jedną ze sprawdzonych sposobów scalania zespołu jest zapewnianie wspólnych aktywności firmowych.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Dzięki temu poprawi się komunikacja wewnętrzna, koordynacja zespołu i jego efektywność. Nie należy pomijać okresowych rozmów z pracownikami - nie tylko rozmów motywacyjnych, ale także rozmów, mających na celu planowanie strategii firmy.

Dzięki temu pracownicy poczują się częścią zespołu i jeszcze bardziej zaangażowani w działalność firmy. Doskonałą, ostatnimi czasy modną praktyką, jest urozmaicanie pomieszczenia przeznaczonego na przerwy i odpoczynek.

Pomieszczenie to powinno zawierać lampę imitującą światło dzienne, gry, wszelkiego rodzaju fotele, a w niektórych firmach spotyka się nawet stół do ping ponga, piłkarzyki czy nawet miejsca, w których pracownicy mogą uciąć sobie 20 minutową drzemkę – w końcu stan psychiczny pracowników z pewnością wpłynie na ich zaangażowanie w rozwój firmy, oraz będą oni zdecydowanie chętniej pojawiali się w pracy i wykonywali obowiązki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.