Jak zwiększyć pewność siebie w dwie minuty

Gamma - Jak zwiększyć pewność siebie w dwie minuty

  Mowa ciała potrafi zdradzać o nas więcej niż byśmy sobie życzyli. Jest to forma niewerbalnej komunikacji, która pomaga innym, jak i nam samym odczytać i zrozumieć nasze emocje. Amy Caddy z Harvard Business School zauważyła, że konkretne przybierane przez nas pozy mogą świadczyć o tym, że jesteśmy pewni siebie i opanowani, lub zdenerwowani i zestresowani.

  Pozą najbardziej emanującą poczucie siły i pewności siebie ma być taki układ ciała, w którym stoimy ze stopami dość daleko od siebie, wyprostowanymi ramionami, podniesionym podbródkiem oraz dłońmi opartymi na biodrach.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

   

  Chociaż może nam się wydawać, że ustawianie się jak bohater z okładki komiksu nie ma wpływu na naszą samoocenę, to wielu badaczy twierdzi, że utrzymywanie jej przez dwie minuty każdego dnia może znacząco zwiększyć nasze poczucie pewności siebie, jak i sprawić, że będziemy w stanie lepiej ukrywać nasze zdenerwowanie.

  Może się to wydawać śmieszne, a sama poza karykaturalna, ale nie chodzi o to by stawać tak przed publicznością, najlepiej robić to w domu, zamkniętym gabinecie lub łazience. Takie otoczenie sprawia, że nikt nam nie przerywa, oraz, że nie musimy przejmować się opinią innych na temat tego, co robimy.

  Warto wypróbować tą technikę nie tylko, jeśli mamy problemy z pewnością siebie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.