Motywowanie w organizacji

zdjęcie - (the_title())

  Motywowanie pracowników wymaga kreatywności oraz rozpoznania obszarów, w których możemy poprawić ich wydajność. Dlatego by móc efektywnie dobrać narzędzia motywacyjne do potrzeb naszej firmy powinniśmy przenalizować to jak pracują nasi pracownicy – zobaczyć, z czym sobie radzą lepiej a z czym gorzej, sprawdzić czy to, co robią, jest zgodne z ich oczekiwaniami, oraz czy zajmują się tym, w czym sami czują się najlepiej.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

   

  Często praktyczna strona działania przedsiębiorstwa sprawia, że pracownicy otrzymują obowiązki, do których wykonywania nie zostali zatrudnieni i nie mają one związku z ich posadą. Dobrym pomysłem może być przekazywanie pracownikom informacji zwrotnych na temat ich wydajności. Nie powinniśmy się wahać, jeśli pracownik zasługuje na pochwałę, to powinien ją usłyszeć.

  Jeżeli widzimy, że radzi sobie słabiej niż powinien lub, że nastąpił nagły spadek w jego efektywności powinniśmy porozmawiać z nim i wspólnie spróbować zidentyfikować źródło problemu, zanim wyciągniemy jakiekolwiek konsekwencje powinien dostać szansę na poprawę.

  Dobrą praktyką jest zapewnienie pracownikom pewnej dowolności przy wyborze zadań, tak by sami mogli wybrać rolę, w której odnajdą się najlepiej i będą mieli okazję wykazać się wybitnymi osiągnięciami.

  Pracowników, którzy regularnie odnoszą w swojej pracy sukcesy należy adekwatnie wynagradzać, lub nawet awansować na wyższe stanowiska, tak by inni zobaczyli, że ciężką pracą mogą zajść wysoko.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.