Motywowanie w organizacji

zdjęcie - (the_title())

Motywowanie pracowników wymaga kreatywności oraz rozpoznania obszarów, w których możemy poprawić ich wydajność. Dlatego by móc efektywnie dobrać narzędzia motywacyjne do potrzeb naszej firmy powinniśmy przenalizować to jak pracują nasi pracownicy – zobaczyć, z czym sobie radzą lepiej a z czym gorzej, sprawdzić czy to, co robią, jest zgodne z ich oczekiwaniami, oraz czy zajmują się tym, w czym sami czują się najlepiej.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

 

Często praktyczna strona działania przedsiębiorstwa sprawia, że pracownicy otrzymują obowiązki, do których wykonywania nie zostali zatrudnieni i nie mają one związku z ich posadą. Dobrym pomysłem może być przekazywanie pracownikom informacji zwrotnych na temat ich wydajności. Nie powinniśmy się wahać, jeśli pracownik zasługuje na pochwałę, to powinien ją usłyszeć.

Jeżeli widzimy, że radzi sobie słabiej niż powinien lub, że nastąpił nagły spadek w jego efektywności powinniśmy porozmawiać z nim i wspólnie spróbować zidentyfikować źródło problemu, zanim wyciągniemy jakiekolwiek konsekwencje powinien dostać szansę na poprawę.

Dobrą praktyką jest zapewnienie pracownikom pewnej dowolności przy wyborze zadań, tak by sami mogli wybrać rolę, w której odnajdą się najlepiej i będą mieli okazję wykazać się wybitnymi osiągnięciami.

Pracowników, którzy regularnie odnoszą w swojej pracy sukcesy należy adekwatnie wynagradzać, lub nawet awansować na wyższe stanowiska, tak by inni zobaczyli, że ciężką pracą mogą zajść wysoko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.