Pytania do biznesplanu

Gamma - Pytania do biznesplanu

  Biznesplan odgrywa kluczową rolę w procesie planowania i zakładania własnej działalności gospodarczej. Będzie on pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę partnerzy biznesowi i inwestorzy, posłuży on także za drogowskaz rozwoju naszego przedsiębiorstwa, przynajmniej przez pierwszych kilka lat.

  Nasz biznesplan powinien stanowić odpowiedź na kilka pytań, które mogą mieć nasi potencjalni inwestorzy, oraz które zadaje sobie każdy przyszły przedsiębiorca. Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać pisząc nas biznesplan jest to, jaką potrzebę konsumentów ma pokrywać nasza firma. Odpowiedź na to pytanie powinna zawierać w sobie opis produktu oraz grupy docelowej naszego interesu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

   

  Drugie pytanie brzmi: co wyróżnia akurat ten pomysł? Obecnie na rynku funkcjonują setki różnego rodzaju spółek i przedsiębiorstw, część z nich kieruje swoje produkty do tego samego odbiorcy, co my. W odpowiedzi należy przedstawić zalety naszej działalności, które pozwolą nam poradzić sobie z konkurencją. Kolejną kwestią, którą musimy zawrzeć w naszym planie są finanse.

  Należy zastanowić się jak pozyskamy kapitał początkowy, oraz oszacować zysk, jaki ma przynieść przedsiębiorstwo. Ostatnie pyta dotyczy tego, jak wypromujemy nasz biznes, jakie środki przeznaczymy na promocję.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.