Rozmowa z HR pytania

Gamma - Rozmowa z HR pytania

  Idąc na rozmowę rekrutacyjną, warto się przygotować. Ważnym jest nie tylko, aby zapoznać się z firmą i jej ofertą - są to podstawowe informacje, których znajomości HR będzie os nas wymagać. Niezwykle ważnym jest jednak również przygotowanie odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.

  Najbardziej standardowym i prawdopodobnie jednym z pierwszych pytań (a raczej zadań), na pewno będzie prośba o opowiedzenie o sobie.

  Choć nie warto zmyślać ani kłamać, należy sprawić, aby odpowiedź była choć trochę atrakcyjna dla drugiej osoby, można wspomnieć o specyficznym hobby. Bardzo częstym pytaniem jest również o cel podjęcia pracy akurat w danej firmie i to, co możemy do niej wnieść, dlaczego to właśnie nas firma powinna zatrudnić.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

   

  Z pewnością będziemy poproszeni o przedstawienie swoich największych osiągnięć w poprzedniej pracy. Osoba prowadząca wywiad może być także zainteresowany powodem odejścia z poprzedniej firmy. Plany na przyszłość są również bardzo ważne i należy przygotować odpowiedź na pytanie "Co chciałbyś robić za 5-10 lat?".

  Wszystkie te pytania zdecydowanie warto przeanalizować przed samą rozmową, tak, byśmy byli pewni swoich odpowiedzi, ale aby też nie marnować czasu osobie, z którą rozmawiamy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.