Savoir vivre powitanie z kobietą

Gamma - Savoir vivre powitanie z kobietą

  Sytuacje towarzyskie w biurze lub na spotkaniach biznesowych mogą być stresujące. Nawet coś tak prostego jak przywitanie współpracownika lub partnera biznesowego może być dla wielu rzeczą stresującą. Wielu mężczyzn może na przykład odczuwać dyskomfort na myśl o potrzebie przywitania się z nieznaną sobie kobietą.

  W zależności od stopnia formalności spotkania oraz personalnych preferencji kobiety, może ona oczekiwać różnych sposobów witania się.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

   

  Obecnie za właściwe uznaję się powitanie poprzez uścisk dłoni. Jednak nie zawsze to mężczyzna powinien wyciągnąć ją pierwszy. Menadżer na przykład nie powinien pierwszy podawać dłoni pani prezes lub klientce, ponieważ zajmują one wyższe stanowiska w biznesowej hierarchii. Jeśli jednak mężczyzna wchodząc rano do biura spotka swojego kolegę i koleżankę, zajmujących takie same stanowiska, powinien wyciągnąć rękę do obojga.

  Tyle mówi teoria, w praktyce jednak często spotykamy się z innymi wariantami, na przykład powitaniem werbalnym, bez kontaktu fizycznego. Ważne jest to by spotykając grupę osób nikogo nie pominąć, reszta jest kwestią naszego wyczucia.

  Nie powinno się jednak próbować całować nieznajomych kobiet w policzek lub w rękę, takie zachowanie może zostać uznane za nietakt i naruszenie ich sfery osobistej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.