Za co nagradzać pracowników?

Każda firma potrzebuje przemyślanego systemu nagród dla jej pracowników, który obejmuje te cztery obszary: wynagradzanie, benefity, uznanie i docenienie

zdjęcie - (the_title())

Każda firma potrzebuje przemyślanego systemu nagród dla jej pracowników, który obejmuje te cztery obszary: wynagradzanie, benefity, uznanie i docenienie. Problem wielu z obecnie stosowanych systemów jest dwojaki: pomijają one jeden, lub więcej z tych elementów (zwykle uznanie i docenianie pracowników), a kwestie przez nie obejmowane nie wpisują się dobrze w ogólną strategię firmy.

Dobry system powinien skupiać się na ocenie i nagradzaniu nastawienia i wydajności pracownika. Wydajność jest bardzo prosta do oceny, jako, że jest wypadkową wymagań stawianych pracownikowi i tych realizowanych przez niego zadań.

Przykładem nagradzania za wydajność są premie dla najbardziej aktywnych sprzedawców. Ocena nastawienie pracowników jest dużo trudniejszą kwestią. Najprostszym sposobem nagradzania pracowników za ich stosunek do pracy, jest docenianie tego, ile czasu spędzają w pracy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Jeżeli osoba nigdy się nie spóźnia, i na dodatek często zostaje po godzinach powinna zostać za to specjalnie doceniona, ponieważ taką postawę chcemy promować wśród innych naszych pracowników. Nie musi wiązać się to z premią, choć oczywiście to najbardziej pożądana przez nich nagroda, czasem wystarczy publicznie pochwalić taką osobę.

Jest to formą łącząca uznanie jego zasług i pozytywnej postawy, jaki i sprawiająca, by taki pracownik poczuł się doceniony. Odradza się wprowadzanie systemu motywacyjnego promującego rywalizację pomiędzy pracownikami.

Takie rozwiązanie skutkuje często spadkiem efektywności zespołu. Mimo, że niektóre osoby dobrze czują się, gdy walczą z innymi o pierwszeństwo w wyznaczaniu celów, to może to skutkować poczuciem dyskomfortu i spadkiem motywacji u innych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.