Szybkość zaufania

zdjęcie - (the_title())

  Zaufanie jest tak podstawowym elementem biznesu, że bardzo rzadko omawiane jest w sposób analityczny i przystępny. Książka „Szybkość zaufania” zawiera liczne porady dla przedsiębiorców dotyczące tego, jak radzić sobie z zaufaniem w celu przyspieszenia rozwoju i zredukowania kosztów, pomijając przy tym wszelkie pułapki. Im więcej zaufania w firmie, tym szybciej można pracować przy mniejszych kosztach.

  Szybkość, na jaką możesz ocenić zaufanie decyduje o tym, w jakim tempie firma może się rozwijać, ponieważ wpływa ona na każdy rodzaj relacji. Mówimy tu o relacji z pracownikami, nowozatrudnionymi, partnerami biznesowymi, inwestorami oraz klientami.

  Autor książki poświęcił całą swoją karierę na opracowanie zasad w niej zawartych. Podzielił on zaufanie na cztery główne komponenty: integralność, zamiar, zdolność i wynik. Pierwsze dwa definiują charakter, a dwa kolejne kompetencje. Pomiary niedoboru tych komponentów pozwalają określić sposób na naprawienie, zbudowanie lub zwiększenie zaufania.

  Integralność – bez niej nie jesteśmy w stanie stworzyć fundamentów, na których można zbudować zaufanie. Covey definiuje ten czynnik jako bycie uczciwym, mówienie prawdy oraz pozostawianie odpowiedniego wrażenia. Oprócz uczciwości, integralność wymaga trzech rzeczy: stosowności – zachowanie zgodne z naszymi wartościami budzi zaufanie; pokory – to, co dobre, musi być ważniejsze od bycia dobrym; odwagi – kiedy właściwe działanie przychodzi z trudem, integralność wymaga odwagi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.


  Zamiar – autor definiuje zamiar jako plan lub cel i dzieli na trzy komponenty: motyw – motyw, który najbardziej budzi zaufanie to ten, który przejawia się prawdziwą troską o pracowników i klientów; program – co zamierzasz robić bazując na swoim motywie? Program, który budzi największe zaufanie jest korzystny dla obu stron; zachowanie – chodzi o konkretne działanie, które wynika z motywu i programu. Zachowanie, które budzi duże zaufanie to działanie w najlepszym interesie innych osób. Przedsiębiorcy powinni skupiać się na relacjach z klientami i partnerami.

  Zdolność – autor dzieli ten czynnik na cztery kluczowe części: talent, postawę, wiedzę i styl. Im bardziej odpowiadają one potrzebom sytuacji, tym wyższe są kompetencje. Przy ocenie możliwości inwestycyjnych, należy skupić się na zdolnościach zespołu zarządzającego: czy sprosta on oczekiwaniom, których wymaga szybki rozwój firmy.

  Wyniki – Najsilniejszym i najprostszym testem na zaufanie jest wynik – nie tylko jaki on był, ale też jak powstał. To jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy myślą o nowych przedsięwzięciach. Rozmawiając z kierownikami wyższego szczebla, warto zwracać uwagę na sprawdzone wyniki, ich wkład we wcześniejsze sukcesy firmy oraz ich znaczenie dla potrzeb firmy.

  Inwestowanie w zaufanie – autor wskazuje na 13 różnych inicjatyw, których przedsiębiorcy mogą się podjąć, aby wzbudzić zaufanie. Ponieważ jego budowanie w naszym miejscu pracy napędza jego rozwój, kluczową kwestią jest to, jak i gdzie tworzyć te inwestycje w zaufanie. Zadajmy sobie pytania: co możemy osiągnąć poprzez inwestycję w zaufanie? Co ryzykujemy poświęcając nasze zasoby w celu jego budowy?

  Książka „Szybkość zaufania” udowadnia, że im większe zaufanie zbudujemy, tym lepszymi przedsiębiorcami się staniemy. Ta sama zasada dotyczy osobistych relacji z innymi ludźmi.  

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.