Tenis: wewnętrzna gra

zdjęcie - (the_title())

Książka „Tenis: wewnętrzna gra” przekazuje nam ogromną wiedzę i uczy, jak osiągać najlepsze wyniki. Mimo, że z pozoru dotyczy tenisa, tak naprawdę zagłębia się w ludzki umysł i ciało. Jej autor, Timothy Gallwey jest byłym graczem w tenisa, który postanowił zostać coachem. Swój poradnik napisał na podstawie własnych doświadczeń, po zmaganiu się z licznymi problemami psychicznymi.

Książka stała się bestsellerem przez zupełny zbieg okoliczności – Gallwey nie jest znanym pisarzem, żadna z jego publikacji nie osiągnęła tak dużego sukcesu jak ta lektura. Czyta się ją bardzo szybko, ponieważ ma ponad 100 stron – wystarczy więc jedno popołudnie, aby zapoznać się z jej treścią.

Książka skupia się na „wewnętrznej grze” zawartej w tytule, która odgrywa tu znacznie większą rolę niż tenis. Tak naprawdę, zupełnie nie dotyczy ona tenisa. Autor wykorzystuje tę dziedzinę sportu w większości przykładów, ale prawie każdy z omawianych tematów ma znacznie głębsze znaczenie i pokazuje, jak osiągać dobre wyniki i zsynchronizować swoje ciało i umysł.

Gallwey dzieli proces, dzięki któremu odnosimy sukcesy na dwie części. Nazywa je „Self 1” i „Self 2”. Self 1 to narrator – głos w naszej głowie, który podpowiada nam, co mamy robić, ocenia nasze działania oraz wyniki i komentuje naszą obecną sytuację. Self 2 to wykonawca – odpowiada za to, jak zachowuje się nasze działo, biorąc pod uwagę wskazówki od Self 1. Koncepcja książki jest taka, że Self 1, narrator, stale ingeruje w nasze wyniki i rezultaty pracy, które są efektem działań wykonawcy (Self 2).

Przykładowo, kiedy gracz działa nieświadomie, jest w transie, oznacza, że kontroluje tylko Self 2, bez interferencji narratora Self 1. Doświadczył tego prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek uprawiał jakiś sport albo po prostu spędził kilka sekund na wrzuceniu zgniecionego papieru do kosza na śmieci.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.


„Tenis: wewnętrzna gra” utrzymywał się na pozycji bestsellera przez ponad 40 lat i do dziś pozostaje klasykiem wśród literatury poświęconej rozwojowi osobistemu. To ulubiona lektura Pete’a Carrolla i Steve’a Kerra, trenerów gwiazd Super Bowl i NBA, którzy podobno czytają ją kilka razu do roku, aby potem przekazać swoim podopiecznym jak największy zakres przydatnej wiedzy.

Steve Kerr był wielokrotnym zwycięzcą w trakcie swojej sportowej kariery i bardzo szybko udało mu się osiągnąć sukces jako trener po zakończeniu jej – twierdzi, że bardzo dużą rolę w tym procesie odegrała właśnie ta książka. Natomiast Pete Caroll napisał przedmowę do jej ostatniego wydania, w której opisał, jak wykorzystał poradnik w swoim życiu oraz do motywowania graczy tak, aby osiągnęli jak najwięcej.

Książka jest obowiązkową pozycją, szczególnie dla sportowców i wszystkich, którzy w sport są zaangażowani. Dzięki niej możemy w bardzo łatwy sposób wprowadzić harmonię między naszym umysłem i ciałem. Oprócz tego, jest wartościową lekturą dla ludzi mających na celu polepszenie swoich ogólnych wyników.

Jeżeli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, kiedy będziesz odnosił same porażki, a jednocześnie będziesz świadomy tego, że stać cię na wiele więcej, „Tenis: wewnętrzna gra” pomoże ci poradzić sobie z wszystkimi przeszkodami stojącymi na twojej drodze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.