Administrator baz danych

Osoba na stanowisku Administratora Baz Danych zajmuje się obsługą baz czyli zbiorów informacji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania firmy.

22 maja 2019
zdjęcie - Administrator baz danych

Administrator baz danych - opis stanowiska pracy.

Osoba na stanowisku Administratora Baz Danych zajmuje się obsługą baz czyli zbiorów informacji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania firmy. Do obowiązków administratora należy przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania i przechowywania informacji w bazie.

Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy administracja i optymalizacja baz danych, instalacja i konfiguracja baz danych, diagnozowanie i usuwanie awarii, wdrażanie strategii utrzymania wydajności oraz testowanie i ulepszanie wydajności systemu.

Administrator baz danych - wymagania dla stanowiska.

Od osoby na stanowisku Administratora baz danych wymaga się doświadczenia w zakresie administracji bazami danych, znajomości danego języka skryptowania oraz doświadczenia w instalowaniu, konfigurowaniu i zarządzaniu bazami danych. Mile widziane jest wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne i komunikatywna znajomość j. angielskiego.Administrator baz danych - Obowiązki na stanowisku pracy.

Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy administracja i optymalizacja baz danych, instalacja i konfiguracja baz danych, diagnozowanie i usuwanie awarii, wdrażanie strategii utrzymania wydajności oraz testowanie i ulepszanie wydajności systemu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie czasem odnosi się do rozwoju procesów i narzędzi, które zwiększają wydajność i produktywność - jest to pożądane w biznesie, ponieważ dobre zarządzanie czasem rzekomo poprawia wyniki finansowe.

Handlowcy codziennie wykonują z niechęcią rozmowy typu „cold call” próbując umówić się na spotkania do nowych klientów. Większość nie jest jednak w stanie przekonać recepcjonistek i asystentek do połączenia z właściwą osobą...

Leader-member Exchange theory (znana jako teoria LMX) to oparte na relacjach międzyludzkich podejście do przywództwa, które skupia się na dwukierunkowej (diadycznej) relacji między przywódcami i podwładnymi.
Współczesny rynek pracy w Polsce i na świecie  charakteryzuje coraz większą częstotliwością migracji pracowników. Zjawisko job hoppingu (częstej zmiany firm) dotyczy głównie najmłodszej generacji, jednakże zauważalny jest silny trend częstszej zmiany pracy wśród pracowników dojrzałych i wysoko wykwalifikowanych. Zwiększające się prawdopodobieństwo odejścia z firmy specjalistów lub menedżerów zobowiązuje wiele organizacji do wprowadzania planów sukcesji dla kluczowych stanowisk.
Najważniejszą funkcją sukcesji jest zapewnienie w firmie płynności i ciągłości działania na wypadek odejścia kluczowego pracownika i zastąpienie go przez odpowiednio przygotowanego i pełnowartościowego dublera.

Czynnikiem, który najbardziej motywuje do pracy jest wynagrodzenie – takie wnioski przynosi analiza wyników ankiety przeprowadzonej przez serwis praca.wp.pl. Okazało się, że 50% ankietowanych wskazało pieniądze jako najsilniej motywujący bodziec do tego, by pracować.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.