Młodszy księgowy

Młodszy księgowy jest osobą odpowiedzialną wsparcie głównego księgowego w obowiązkach związanym z dokumentacją firmy.

23 maja 2019
zdjęcie - Młodszy księgowy

Młodszy księgowy - opis stanowiska pracy.

Młodszy księgowy jest osobą odpowiedzialną za wsparcie głównego księgowego w obowiązkach związanym z dokumentacją firmy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się m.in. sporządzaniem i katalogowaniem dokumentacji księgowej, opracowywaniem raportów dla przełożonych – w tym przypadku kierownika ds. księgowości.

Do obowiązków osoby na tym stanowisku nalezy: bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych, weryfikacja zapisów księgowych (w tym weryfikacja faktur pod względem merytorycznym i rachunkowym); księgowanie wyciągów bankowych i raportów kasowyc a także przygotowywanie płatności i wsparcie działu księgowości we wszelkich zadaniach.

Młodszy księgowy - wymagania dla stanowiska.

Główne wymagania, jakie musi spełniać osoba starająca się o stanowisko Młodszego księgowego, to wykształcenie kierunkowe z zakresu księgowości/finansów i m.in. 1 rok doświadczenia w pracy w księgowości. Ważne umiejętności to także dobra znajomość pakietu MS Office - w szczególności Excel, zdolność analitycznego myślenia oraz podstawowa wiedza w zakresie przepisów z rachunkowości i podatków.Młodszy księgowy - Obowiązki na stanowisku pracy.

Do obowiązków osoby na tym stanowisku nalezy: bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych, weryfikacja zapisów księgowych (w tym weryfikacja faktur pod względem merytorycznym i rachunkowym); księgowanie wyciągów bankowych i raportów kasowyc a także przygotowywanie płatności i wsparcie działu księgowości we wszelkich zadaniach.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

teoria typów osobowości C. G. W swojej pionierskiej pracy „Typy psychologiczne” dr Carl Gustav Jung proponuje model, zgodnie z którym ludzie posiadają odmienne preferencje, przez co postrzegają te same sytuacje z różnych perspektyw. Założenie takiej odmienności perspektyw, nastawień, jest wysoce trafne z punktu widzenia zrozumienia organizacji, kultury oraz potrzeb w zakresie motywacji i przywództwa. Zrozumienie różnic indywidualnych jest fundamentalne dla usprawnienia komunikacji, współpracy oraz budowania efektywnych zespołów.Junga

Innovation Labs (z języka angielskiego – Laboratoria Innowacji), stały się przez dążenie do wprowadzenia zmiany ogólnoustrojowej, filarem estrady społecznych innowacji. Laboratoria te, używane są przez administracje miast, organizacje pozarządowe, ośrodki analityczne i międzynarodowe korporacje, stając się tym samym domyślną bazą dla opartych na współpracach systemach innowacji. Mają one również wiele wykorzystań w różnych dziedzinach na całym świecie.

Test 12 pytań Gallupa Instytut Gallupa przez ponad 25 lat prowadził wywiady z ponad milionem pracowników. Pytano o różne aspekty pracy, w celu wyłowienia najważniejszych kwestii decydujących o odpowiedzi na pytanie: co to jest dobre miejsce pracy?

Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.

W powieści „Man’s Search for Meaning (Człowiek szukający sensu)”, Viktor Frankl wspomina iż osoby które najlepiej zarządzały swoim życiem w obozie, potrafiły też w idealny sposób kontrolować swoje zachowanie i uczucia.  Frankl wiedział że nawet w najgorszych możliwych warunkach, człowiek może przetrwać jeśli jest odporny psychicznie i posiada odpowiednie nastawienie.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.