Specjalista ds. personalnych

Specjalista ds. Personalnych jest osobą odpowiedzialną za realizację polityki i strategii personalnej firmy.

24 maja 2019
zdjęcie - Specjalista ds. personalnych

Specjalista ds. personalnych - opis stanowiska pracy.

Specjalista ds. Personalnych jest osobą odpowiedzialną za realizację polityki i strategii personalnej firmy. Do zadań pracownika na tym stanowisku należy, m.in.: prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej, koordynacja i realizacja działań personalnych oraz porządkowanie i właściwe przechowywanie informacji pracowników w aktach osobowych.

Obowiązki osoby na tym stanowisku to m.in.:

  • Realizacja oraz koordynacja projektów rekrutacyjnych,
  • Prowadzenie akt osobowych pracowników,
  • Ewidencja i rozliczanie czasu pracy,
  • Prowadzenie działań budujących zaangażowanie pracowników i Employer Branding,
  • Badanie potrzeb szkoleniowych, ustalanie celów i programów rozwojowych,
  • Przygotowywanie oraz organizacja szkoleń,
  • Współpraca z managerami oraz wsparcie w budowaniu zaangażowania zespołu.

Specjalista ds. personalnych - wymagania dla stanowiska.

Wymagania, jakie powinien spełniać kandydat na stanowisko Specjalisty ds. personalnych to głównie wykształcenie wyższe (preferowane kierunki z obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi bądź Psychologii) oraz minimum dwuletnie doświadczenie w pracyw dziale HR. Osoba starająca się o stanowisko Specjalisty ds. personalnych powinna także znać aktualne przepisy prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz cechować się wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, w tym łatwością nawiązywanie kontaktów interpersonalnych. Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office jest również wymagana.

Specjalista ds. personalnych - Obowiązki na stanowisku pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nowoczesna technologia zaopatrzyła człowieka w wiele narzędzi, które potrafią znacząco ułatwić każdą napotkaną w życiu sytuację. Szczególnie upraszczają one komunikację międzyludzką. Wysokoobrotowe połączenia szerokopasmowe oraz aplikacje takie jak Skype, Slack, Viber jak i wiele innych, nie tylko pozwoliły ludziom na utrzymywanie ze sobą kontaktów w celu socjalizowania się, lecz również dały wiele możliwości firmom - rekrutacji najlepszych ludzi na całym rynku.

Narracyjny System Sprzedaży® to zestaw narzędzi sprzedażowych bazujących na neurolingwistyce, inteligencji emocjonalnej i psychologii komunikacji.

To niesamowite, jak wielu z nas posiada dwie wersje własnej osobowości: „ja w pracy” i „ja w domu”. W pracy często próbujemy sprawić pewne wrażenie, niezależnie czy chcemy stać się bardziej rozpoznawalni, czy wpasować się w środowisko naszych menedżerów i współpracowników; zmieniamy siebie i swoje zachowanie.

Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.

PRINCE2 to najszerzej przyjęta na świecie metoda zarządzania projektami, wykorzystywana przez ludzi i organizacje z różnych branż i sektorów. To elastyczna metoda, która prowadzi przez podstawowe elementy potrzebne do zarządzania udanymi projektami, niezależnie od ich typu i skali. Oparta na siedmiu zasadach, motywach i procesach, metoda PRINCE2 może być dostosowana nawet do specyficznych wymagań.