Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

Często mówi się, że Komunikacja 2.0 to kolejna wielka rewolucja. Tak jak Fintech rewolucjonizował branżę bankowości, powodując, że jest ona bliższa i bardziej przyjazna dla ludzi. Tak Komunikacja 2.0 spowoduje, że szkolenia, które znamy będą skuteczniejsze niż kiedykolwiek

30 października 2018
zdjęcie - Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 - wstęp

Od blisko 150 lat sposoby nauczania nie zmieniły się wiele, wciąż to nauczyciel czy trener wychodzi na środek sali, tłumaczy naukowe teorie i przedstawia sposoby na ich zrozumienie. W nauczaniu dorosłych częściej spotykane są jeszcze metody warsztatowe, polegające na wchodzeniu w interakcje między uczestnikami. 

Jednak nawet najlepsze i najskuteczniejsze szkolenie, jeśli nie spowoduje zmiany w zachowaniu w realnym życiu zawodowym okazuje się bezużyteczne.

Sposobem na wzmocnienie efektów szkoleń są działania przed- i po- szkoleniowe tzw. preworki i follow-upy. Przed szkoleniem pomagają one przekazać część wiedzy uczestnikom i zminimalizować czas poświęcony na teorię podczas spotkania na żywo.

Z drugiej strony, po szkoleniu, zastosowanie followup’u pozytywnie przeciwdziała tzw. krzywej zapominania, wzmacniając efekt szkolenia i utrwalenia wiedzy/umiejętności.

Przykładem rozwiązania komunikacja 2.0, które wykorzystuje Gamma do budowania angażującej komunikacji wokół szkoleń jest platforma wideo wiadomości Waywer. Technologia ta wykorzystuje kanał SMS, za pomocą którego możemy przysyłać bezpośrednio do uczestników szkoleń materiały multimedialne takie jak: wideo, zdjęcia, tekst, prezentacje, linki, animacje, quizy itp.

Oprócz możliwości generowania szerokiej gamy kontentu, możemy zbierać feedback od uczestników, analizować ich zachowania (system analityczny pozwala analizować zaangażowanie oddzielnie dla każdej części wiadomości), a także w odróżnieniu od e-maila mamy pewność, że komunikat będzie identyczny na każdym urządzeniu odbiorców.

Wideo, w którym najczęściej występuje trener pozwala nam zbudować pozytywne nastawienie uczestników przed szkoleniem oraz wzbudzić ich zaangażowanie w trakcie preworków i follow-upów. Sposób nagrywania wideo do tego formatu różni się od filmów nagrywanych np. do YouTube’a.

Trener nagrywając przekaz kieruje go do jednej osoby, zamiast wielu osób. Używa również specjalnych zwrotów zwiększających uwagę odbiorców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź nasze szkolenia online:

Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

Case study

1. Zaproszenie uczestnika na szkolenie w formie wideo wiadomości od trenera

2. Prework przed szkoleniem z wykorzystaniem wideo i quizu.

3. Follow-up w postaci wideo wiadomości z podsumowaniem oraz prezentacji z wideo komentarzem trenera

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.

Test 12 pytań Gallupa Instytut Gallupa przez ponad 25 lat prowadził wywiady z ponad milionem pracowników. Pytano o różne aspekty pracy, w celu wyłowienia najważniejszych kwestii decydujących o odpowiedzi na pytanie: co to jest dobre miejsce pracy?

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   

Dzisiejsi specjaliści mają więcej możliwości wyboru miejsca zamieszkania i pracy, jednakże mogą być przywiązani do swojej obecnej lokalizacji, a przecież nie wszystkie osoby, których potrzebuje firma, mieszkają w tej samej okolicy.

Action Learning to jedna z metod, wykorzystywanych przez programy skuteczności, aby pomóc uczestnikom wprowadzić w życie to, czego się nauczyli. Action Learning działa najlepiej, kiedy powstaje „zespół” złożony z jednostek, który pełni funkcję grupy wsparcia w okresie trwania nauki.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,



E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę



lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.