Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

Często mówi się, że Komunikacja 2.0 to kolejna wielka rewolucja. Tak jak Fintech rewolucjonizował branżę bankowości, powodując, że jest ona bliższa i bardziej przyjazna dla ludzi. Tak Komunikacja 2.0 spowoduje, że szkolenia, które znamy będą skuteczniejsze niż kiedykolwiek

Gamma - Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 – czyli przyszłość edukacji, która zaczyna się dzisiaj

 

Komunikacja 2.0 - wstęp

Od blisko 150 lat sposoby nauczania nie zmieniły się wiele, wciąż to nauczyciel czy trener wychodzi na środek sali, tłumaczy naukowe teorie i przedstawia sposoby na ich zrozumienie. W nauczaniu dorosłych częściej spotykane są jeszcze metody warsztatowe, polegające na wchodzeniu w interakcje między uczestnikami. 

Jednak nawet najlepsze i najskuteczniejsze szkolenie, jeśli nie spowoduje zmiany w zachowaniu w realnym życiu zawodowym okazuje się bezużyteczne.

Sposobem na wzmocnienie efektów szkoleń są działania przed- i po- szkoleniowe tzw. preworki i follow-upy. Przed szkoleniem pomagają one przekazać część wiedzy uczestnikom i zminimalizować czas poświęcony na teorię podczas spotkania na żywo.

Z drugiej strony, po szkoleniu, zastosowanie followup’u pozytywnie przeciwdziała tzw. krzywej zapominania, wzmacniając efekt szkolenia i utrwalenia wiedzy/umiejętności.

Przykładem rozwiązania komunikacja 2.0, które wykorzystuje Gamma do budowania angażującej komunikacji wokół szkoleń jest platforma wideo wiadomości Waywer. Technologia ta wykorzystuje kanał SMS, za pomocą którego możemy przysyłać bezpośrednio do uczestników szkoleń materiały multimedialne takie jak: wideo, zdjęcia, tekst, prezentacje, linki, animacje, quizy itp.

Oprócz możliwości generowania szerokiej gamy kontentu, możemy zbierać feedback od uczestników, analizować ich zachowania (system analityczny pozwala analizować zaangażowanie oddzielnie dla każdej części wiadomości), a także w odróżnieniu od e-maila mamy pewność, że komunikat będzie identyczny na każdym urządzeniu odbiorców.

Wideo, w którym najczęściej występuje trener pozwala nam zbudować pozytywne nastawienie uczestników przed szkoleniem oraz wzbudzić ich zaangażowanie w trakcie preworków i follow-upów. Sposób nagrywania wideo do tego formatu różni się od filmów nagrywanych np. do YouTube’a.

Trener nagrywając przekaz kieruje go do jednej osoby, zamiast wielu osób. Używa również specjalnych zwrotów zwiększających uwagę odbiorców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź nasze szkolenia online:

Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

Case study

1. Zaproszenie uczestnika na szkolenie w formie wideo wiadomości od trenera

2. Prework przed szkoleniem z wykorzystaniem wideo i quizu.

3. Follow-up w postaci wideo wiadomości z podsumowaniem oraz prezentacji z wideo komentarzem trenera

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Szanowni Państwo! W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić...
Szanowni Państwo! W tej części przedstawiamy kolejne modele sprzedaży, w tym rewolucyjny The Challenger Sale. Model ten został opracowany na podstawie szeroko zakrojonego badania, w którym bardzo szczegółowo przeanalizowano 70 tysięcy wizyt handlowych przeprowadzonych przez prawie 7 tysięcy handlowców w 95 branżach w różnych krajach . Model ten jest określany jako czwarta rewolucja w sprzedaży. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.