Marketing społecznościowy

W dniu dzisiejszym nie wyobrażamy sobie życia codziennego bez internetu. Do tego aby z niego korzystać w chwili obecnej nie potrzebujemy komputera , wystarczy jedynie telefon. Dlatego tak chętnie korzystamy z niego w pracy i w domu, w łazience, łóżku, na plaży, wszędzie możemy zabrać go ze sobą. To powoduje, że w każdej chwili możemy sprawdzić co się dzieje na całym świecie, a najważniejsze jest to, że w każdej chwili możemy połączyć się z naszymi znajomymi na forach internetowych i portalach społecznościowych.

Gamma - Marketing społecznościowy

Marketing społecznościowy

Nie powinno nas dziwić, że firmy coraz chętniej korzystają z tej formy reklamy czy promowania siebie wśród klientów. Tradycyjna reklama odchodzi do lamusa, staje się mało atrakcyjna dla odbiorcy. Dlatego tez firmy przeznaczają coraz większe budżety na tworzenie reklamy w internecie.

Wszechobecny rozwój internetu powoduje, ze jesteśmy zasypywani olbrzymią liczba informacji i mamy coraz większy kłopot aby wybrać te informację, które dla nas są rzeczywiście ważne. Bez przerwy towarzyszy nam szum informacyjny. My jako klienci stajemy się zniecierpliwieni, że znowu otrzymaliśmy informację, że ktoś chce nam coś sprzedać, by my jako klienci bardzo lubimy kupować podejmując niezależne decyzje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online: Zobacz również nasze szkolenia po angielsku

Działanie przez portale społecznościowe jest jedną z wielu form bombardowania nas-klientów reklamą. Każdy z nas zna choćby z nazwy kilka portali społecznościowych. Najpopularniejsze z nich to Facebook, Nasza Klasa. Oprócz nich funkcjonuje wiele innych – twitter , golden line, linked in, profeo i wiele , wiele innych. Czym one są?

Serwisy społecznościowe są to specyficzne strony internetowe, które grupują ludzi zainteresowanych danym tematem oraz dają im możliwość prostej i skutecznej wymiany informacji.

Cechą takich serwisów jest to , że tworzą je sami użytkownicy, zamieszczając  treści, które ich interesują i są bodźcem do zainteresowani innych , potencjalnych użytkowników. Najważniejszą funkcją serwisów społecznościowych jest komunikacja, dlatego też oferują one swoim użytkownikom, różne jej formy – fora czaty, komunikatory.

Marketing społecznościowy – Social Media Marketing (SMM) – jest to marketing (marketing społecznościowy) skierowany do społeczności. Polega na komunikowaniu się z potencjalnymi odbiorcami/klientami poprzez serwisy społecznościowe.

Socjal Media Optimization (SMO) – optymalizacja pod katem serwisów społecznościowych – polega ona na uczynieniu danej strony bardziej dostępnej dla publiczności .
Zadaniem tego działania jest danie możliwości popularyzacji danej strony w serwisie społecznościowym oraz zintegrowanie danej strony z serwisami społecznościowymi.

Biorąc pod uwagę całość działań w internecie warto zdawać sobie sprawę z funkcji i znaczenia marketingu wirusowego, szeptanego i rekomendacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

  • Marketing wirusowy
    Podstawowym celem marketingu wirusowego jest szybkie uzyskanie rozgłosu – dana informacja musi sprawić, by ludzie chcieli o niej rozmawiać – czyli musi być zaskakująca, tak by coraz więcej osób ja sobie przekazywało , tworząc efekt kuli śniegu. Aby stworzyć dobrą i skuteczną kampanię wirusowa trzeba niekonwencjonalnego sposobu widzenia rzeczywistości, wyjścia poza utarte schematy.

  • Marketing szeptany
    Polega na dawaniu ludziom pretekstu do rozmowy o produkcie, usłudze osobie. Najczęściej jakaś reklama posiada jakiś element rozśmieszający lub zaskakujący odbiorcę, ponieważ chodzi w niej u wywołanie emocji u odbiorcy. W działaniach tego typu przoduje YouTube. Dla zobrazowania obejrzyj kilka  reklam Pepsi na YouTube firma ta z sukcesem wykorzystuje ten kanał komunikowania się z odbiorcami.

  • Marketing rekomendacji
    Polega na otrzymaniu od klientów dobrowolnych rekomendacji dotyczących używanych przez nich produktów. Dzięki tego rodzaju działaniu firmy tworzą sobie bazy aktywnych klientów zainteresowanych ich produktami.

Gamma. Firma szkoleniowa roku! Zobacz nasze szkolenia menadżerskie: i szkolenia sprzedażowe: Zapraszamy serdecznie.

 

Marketing społecznościowy - Użytkownicy serwisów społecznościowych

Poprzez użytkowanie danego serwisu społecznościowego dany człowiek ma możliwość kreowania swojego wizerunku w sieci, podobne możliwości stoją otworem przed firmami.

Ciekawe badania użytkowników facebooka zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Z  badania tego wynika, że duża część użytkowników loguje się na portale społecznościowe po położeniu się do łóżka. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim ludzi młodych do 25 roku życia. Dla wielu użytkowników serwisy społecznościowe są cennym dostarczycielem widomości o tym, co aktualnie dzieje się na świecie.

Dla niektórych użytkowników portali społecznościowych są one głównym stymulatorem podbudzającym do aktywność, są one ważniejsze od jedzenia, ponieważ często użytkownicy portali społecznościowych potrafią przerwać posiłek, aby zalogować się do konta i sprawdzić wiadomości na FB.

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Szanowni Państwo! W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić...
Szanowni Państwo! W tej części przedstawiamy kolejne modele sprzedaży, w tym rewolucyjny The Challenger Sale. Model ten został opracowany na podstawie szeroko zakrojonego badania, w którym bardzo szczegółowo przeanalizowano 70 tysięcy wizyt handlowych przeprowadzonych przez prawie 7 tysięcy handlowców w 95 branżach w różnych krajach . Model ten jest określany jako czwarta rewolucja w sprzedaży. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.