Jakie są zalety controllingu?

Kontrolowanie to podstawowe założenie (koncepcja) zarządzania, wspomagająca jego procesy. Gdyby nie ono nie można by było stwierdzić stopnia poprawności wykonania zadań, jak i procentu odchylenia błędu.

   
  Kontrolowanie to podstawowe założenie (koncepcja) zarządzania, wspomagająca jego procesy. Gdyby nie ono nie można by było stwierdzić stopnia poprawności wykonania zadań, jak i procentu odchylenia błędu. Kontrolowanie jest ważne zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika, gdyż dzięki temu obie strony nabywają odpowiedniej „motywacji” do pracy.
   
  Jednakże należy podkreślić, że do głównych zadań kontrolera należy przeprowadzenie procesu kontroli, jak i sformułowanie wyników w przejrzysty i czytelny sposób. Jak więc określić stopień przydatności tych wyników? Wszystko spoczywa na menadżerach, bądź szefach (zależy wszystko od wielkości przedsiębiorstwa), którzy analizują uzyskane informacje, a następnie na ich podstawie wprowadzają zmiany mające za zadanie poprawę sytuacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  To miejsce „połączenia” zarówno funkcjo kontroli, jak i analizy danych, określone jest mianem controllingu. W praktyce wyróżniamy dwa główne rodzaje controllingu. Mowa tutaj o controllingu strategicznym, jak i operacyjnym.

  Zadaniem pierwszego z nich jest wspomaganie pracy zarządu danego przedsiębiorstwa, dzięki czemu o wiele łatwiej jest realizować założone cele długookresowe. Ze względu na swój charakter, w głównej mierze jest on nakierowany na przyszłość, a także na zabezpieczanie funkcjonalności przedsiębiorstwa.
   
  Skierowany jest on w głównej mierze na otoczenie przedsiębiorstwa, po to by móc w krótkim czasie zareagować na pojawiające się zmiany. Mówiąc o controllingu strategicznym, musimy pamiętać na jakie zadania jest on skierowany. W głównym więc stopniu nakierowuje się ono na mocne i słabe strony przedsiębiorstwa, a także na określenie szans na osiągniecie zysków.
   
  Z drugiej strony controlling operacyjny obejmuje tylko wewnętrzne potrzeby przedsiębiorstwa, jak i zapewnia rentowność firmy, a także umożliwia zdobycie odpowiedni wysokiego wyniku finansowego. Z reguły działa on na okres krótki tj. do maksymalnie 3 lat, a przez to jest o wiele bardziej sprecyzowany i dokładny. W jego przypadku kontrola obejmuje głównie finanse firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.