Szkolenia z zarządzania ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem to teoretyczne podejście do procesu zarządzania ryzykiem. Opiera się ono na kilku normach (międzynarodowej, oraz polskiej), które to regulują różnego rodzaju zadania i działania jakie należy podjąć w celu odpowiedniego doboru sytuacji ryzykownych dla danej działalności. Wyróżniono kilka rodzajów ryzyka i podzielono je pod kątem różnego rodzaju klasyfikacji. Stąd możemy wyróżniać ryzyko czyste lub spekulacyjne. 

   
  Zarządzanie ryzykiem to teoretyczne podejście do procesu zarządzania ryzykiem. Opiera się ono na kilku normach (międzynarodowej, oraz polskiej), które to regulują różnego rodzaju zadania i działania jakie należy podjąć w celu odpowiedniego doboru sytuacji ryzykownych dla danej działalności. Wyróżniono kilka rodzajów ryzyka i podzielono je pod kątem różnego rodzaju klasyfikacji. Stąd możemy wyróżniać ryzyko czyste lub spekulacyjne.
   
  Pierwsze z nich odnosi się do momentu zaistnienia szkody, w której to już wiemy, jakie są skutki. Drugie zaś służy przewidywaniu skutków jakie może wywołać podjęcie danej sytuacji ryzykownej. Możemy także dzielić ryzyko w inny sposób. Stąd przykładowo jeśli za kryterium stawiamy czas, to wyróżniamy ryzyko operacyjne oraz strategiczne, które to odpowiadają założonym celom na dany czas.

  Oczywiście jakby na to nie spojrzeć wszelakiego rodzaju podjęcie ryzyka, może mieć przełożenie w sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Przez co wyróżniono także dwie główne grupy ryzyka skupiające się tylko wokół pieniędzy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Stąd możemy wyróżnić ryzyko finansowe, którego wpływ może mieć bezpośrednie działania na nasz wynik finansowy, a ponadto możemy określić jaki to będzie wpływ, oraz ryzyko pozafinansowe. W tym przypadku nie mamy pojęcia w jakim stopniu dojdzie do zmiany naszego wyniku finansowego.

  Można by się zastanawiać po co więc istnieje tak wiele różnych klasyfikacji? Odpowiedź jest bardzo prosta, są one wynikiem potrzeby pod kątem kategorii jakimi patrzą różne przedsiębiorstwa na ryzyko. Dlatego też gdy dla jednych liczy się wynik finansowy, całość będzie skupiała się wokół niego, mając przy tym na celu jego ochronę i przeciwdziałanie sytuacji ryzykownych.
   
  W drugim przypadku gdy interesuje nas osiągnięcie założonych celów, to będziemy skupiać się tylko wokół nich i za wszelką ceną starać się je ochraniać. Celem procesu zarządzania ryzykiem jest właśnie ta ochrona, przy pomocy różnego rodzaju narzędzi oraz praktyk wiążących się nie tylko z komunikacją między pracownikami, ale różnego rodzaju technikami pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.