Co warto wiedzieć o zamówieniach i przetargach publicznych?

Czym są zamówienia publiczne? Słowo to bardzo często pada w różnego rodzaju mediach, jak i źródłach przekazu. Odnosi się ono do elementu finansów publicznych, które to obejmują bardzo szczegółowe rozwiązania, które to mają za zadanie opracowanie procedur wydatkowania środków publicznych. Zacznijmy więc od początku. Finanse publiczne obejmują różne zasoby pieniężne państwa.

 
Czym są zamówienia publiczne? Słowo to bardzo często pada w różnego rodzaju mediach, jak i źródłach przekazu. Odnosi się ono do elementu finansów publicznych, które to obejmują bardzo szczegółowe rozwiązania, które to mają za zadanie opracowanie procedur wydatkowania środków publicznych. Zacznijmy więc od początku. Finanse publiczne obejmują różne zasoby pieniężne państwa. W większości są one pozyskiwane z podatków, lecz aspekt ten wymaga osobnego tematu do jego zrozumienia.
 
Finanse mają służyć potrzebom społeczeństwa jako ogółu, a nie poszczególnym jednostkom. Doskonałym przykładem są tutaj różnego rodzaju instytuty publiczne, drogi, czy też wydarzenia kulturowe. To na nie są przekazywane owe pieniądze. Właśnie wśród różnego rodzaju finansów publicznych znajdziemy także zamówienia publiczne. Zostały one stworzone na podstawie prawa z 2004 roku. Mowa tutaj o prawie zamówień publicznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na szkolenie koncentrujące się  na praktycznych konsekwencjach zmian w ustawie, które weszły w życie w 2014 i 2015 r., w szczególności z orzecznictwem dotyczącym nowelizacji: ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W niej zostały zawarte podstawowe informacje na temat tego, w jaki sposób określa zasady udzielania zamówień publicznych, jak się je ogłasza, a także jak wygląda tryb postępowania o udzielenia zamówienia. Jakby na to nie spojrzeć ma to kluczowe znaczenie dla lepszego prowadzenia zamówień publicznych, tak by nie popełniać przy nich błędy. Do kogo skierowane są szkolenia z zamówień publicznych?

Chcąc więc posiąść wiedzę z tego zakresu warto udać się na różnego rodzaju szkolenia z zamówień publicznych, które to przygotują nas do operowania zamówieniami publicznymi.
 
Skierowane są one głównie dla osób związanych z tą tematyką, a w szczególności osoby z sektora finansów publicznych, oraz podjednostki kontrolowane przez ten sektor. Obecnie na polskim rynku znajduje się wiele szkoleń z tej tematyki, dlatego też jeśli jesteśmy zainteresowani wiedzą z tego zakresu warto nad nimi się zastanowić. Można je podjąć zarówno w postaci szkolenia online, jak i stacjonarnych spotkań.

To jaką drogę wybierzemy zależy już w pełni od nas, niemniej jednak dodatkowa wiedza z zakresu zamówień publicznych może nam się przydać w naszym zawodzie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.