Ubezpieczenie cargo w transporcie międzynarodowym

Transport to jeden z kluczowych przemysłów, który aktualnie jest bardzo rozwijany (co zawdzięcza rozwojowi technologii). Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe dla tego rynku znaczenie mają ubezpieczenia. Choć powszechnie przyjmuje się, że ubezpieczenia służą do ochrony naszych własności to należy zdać sobie sprawę, jak ważne są one dla wielu spedytorów. Znakomitym tego przykładem są ubezpieczenia kargo, które jest ubezpieczeniem mienia w transporcie. Innymi słowy chroni ono przewożone produkty. 

zdjęcie - Ubezpieczenie cargo w transporcie międzynarodowym
 
Transport to jeden z kluczowych przemysłów, który aktualnie jest bardzo rozwijany (co zawdzięcza rozwojowi technologii). Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe dla tego rynku znaczenie mają ubezpieczenia. Choć powszechnie przyjmuje się, że ubezpieczenia służą do ochrony naszych własności to należy zdać sobie sprawę, jak ważne są one dla wielu spedytorów.
 
Znakomitym tego przykładem są ubezpieczenia cargo, które jest ubezpieczeniem mienia w transporcie. Innymi słowy chroni ono przewożone produkty. Warto podkreślić, że ubezpieczenia cargo obejmują swoją ochroną towar przewożony drogą lądową, kolejową, śródlądową, morska oraz lotniczą w sytuacjach które doprowadziły, do uszkodzenia, lub zniszczenia produktu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

Zaletą tego typu ubezpieczeń jest niewygórowana cena składek, jak i korzystna oferta. Co więc obejmuje zakres polisy? Można do nich zaliczyć m. in. zdarzenia losowe takie jak wybuch, czy też pożar. Oprócz tego wszelakiego rodzaju wypadki, rozboje, czy też kradzieże, oraz różnego rodzaju uszkodzenia transportowanego ładunku.
 
Ten rodzaj polisy skierowany jest w głównej mierze do właścicieli towarów, którzy chcą zabezpieczyć swój towar. Ma to szczególne znaczenie, gdyż w wielu przypadkach przewoźnicy nie chcą odpowiadać za uszkodzenia towaru, lub ograniczają się do wypłacenia tylko rzeczywistej wartości uszkodzonego produktu.

Dlatego też, gdy samodzielnie wykupimy ubezpieczenie CARGO, mamy pewność, że dany towar jest chroniony od jego całkowitej wartości, dzięki czemu nigdy nie będziemy stratni. Jak można zauważyć taki rodzaj ubezpieczeń jest bardzo cenny dla wielu osób, chcąc więc z niego skorzystać warto przeszukać porównywarki internetowe, które porównują różnych ubezpieczycieli oraz ich ceny.
 
Należy pamiętać, że podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczyciele należy kierować się nie tylko opiniami innych osób ale także własny zdrowym rozsądkiem. Dzięki czemu unikniemy wielu nieprzyjemności, które mogłyby doprowadzić do różnych dodatkowym kosztów, jak i wielu nieprzyjemności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.