Aktualna ustawa PZP

Prawo zamówień publicznych dotyczy wszystkich jednostek publicznego sektora finansów. Wszelkie zakupy czy usługi muszą być wykonywane w drodze przetargu, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże kwoty pieniędzy.

zdjęcie - (the_title())


Aktualna ustawa PZP

Prawo zamówień publicznych dotyczy wszystkich jednostek publicznego sektora finansów. Wszelkie zakupy czy usługi muszą być wykonywane w drodze przetargu, zwłaszcza jeżeli chodzi o duże kwoty pieniędzy. Takie regulacje finansowe wprowadzono między innymi po to, aby żaden z urzędników nie był oskarżany o to, że sprzyja tej czy innej firmie i tylko jej zleca wykonywanie konkretnych prac.

Ustawa Prawo zamówień publicznych w bardzo jasny sposób precyzuje to, jak przebiegać ma procedura rozpisywania i realizowania przetargów, kto może w nich wziąć udział oraz to, co zrobić w sytuacji, gdy przetarg zostanie zakończony bez wyłowienia zwycięzcy.

Finanse w sektorze publicznym - szkolenia

Każdy, kto troszczy się o domowy budżet, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pełna kontrola nad nim może być zachowana tylko wówczas, gdy wszystkie wydatki są przejrzyste, a wszelkie czynności i operacje wykonywane na koncie osobistym są skrupulatnie rejestrowane. Skoro stosunkowo niewielki domowy budżet wymaga tyle zachodu, to co dopiero mówić o sektorze publicznych finansów.

Wszystkie osoby, które planują w tej dziedzinie rozwój kariery powinny pomyśleć o doskonałym przygotowaniu zawodowym, gdyż tylko najlepsi mają szansę na odniesienie sukcesu. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy ktoś zorientuje się, że studia kierunkowe to nie wszystko. Owszem, zdobyta na nich wiedza może i jest obszerna, jednak szybko się dezaktualizuje - z taką szybkością, z jaką zmieniają się przepisy prawne w zakresie zamówień publicznych.

Szkolenia dla specjalistów od zamówień publicznych

Prawo zamówień publicznych szkolenie to propozycja dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Szkolenie zamówienia publiczne dla wykonawców odbywa się regularnie w największych miastach Polski. Kolejny ważny punkt to szkolenia dla rzeczoznawców majątkowych. PZP szkolenie składa się z części praktycznej i teoretycznej. Takie połączenie pozwala uzyskiwać wydajne efekty, a osoby biorące udział w szkoleniu cenią sobie profesjonalizm prowadzących.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.