Aktualność prawna kluczem do sukcesu

System prawny ulega nieustannym zmianom. Codziennie w życie wchodzą nowe zapisy ustawowe, rozporządzenia, czy innego rodzaju akty prawne. Dlatego też należy ciągle pozostawać na bieżąco. Tyczy się to zwłaszcza osób prowadzących działalność gospodarczą w kontekście nieustannych nowelizacji systemu prawa podatkowego w Polsce. Nie wystarczy raz przeczytać kilku, nota bene niezwykle opasłych i skomplikowanych, ustaw.

   
  System prawny ulega nieustannym zmianom. Codziennie w życie wchodzą nowe zapisy ustawowe, rozporządzenia, czy innego rodzaju akty prawne. Dlatego też należy ciągle pozostawać na bieżąco. Tyczy się to zwłaszcza osób prowadzących działalność gospodarczą w kontekście nieustannych nowelizacji systemu prawa podatkowego w Polsce.

  Nie wystarczy raz przeczytać kilku, nota bene niezwykle opasłych i skomplikowanych, ustaw. Trzeba jeszcze podążać za kolejnymi ich nowelizacjami i kolejnymi aktami wykonawczymi wydawanymi do ustawy.
   
  Dlatego też wiele firm decyduje są na korzystanie z usług doradztwa podatkowego lub też zatrudnia u siebie specjalistów z zakresu prawa podatkowego i księgowości. Pamiętać jednak należy, że zatrudnienie eksperta to nie wszystko.

  Trzeba go jeszcze co jakiś czas kierować na szkolenia, by pozostawał na bieżąco z kolejnymi zmianami prawnymi – nowelizacjami, rozporządzeniami, czy orzeczeniami sądowymi. Tyczy się to wszystkich aspektów podatkowych, od prostego PiTu, przez VAT, aż po CIT i ceny transferowe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Zwłaszcza ceny transferowe w 2016 r., a później w kolejnych latach – 2017 i 2018 r. – przechodziły pewnego rodzaju reformy. Stąd musimy mieć pewność, że kadra pozostaje na bieżąco z obowiązującym prawem. W zakresie obowiązków podatkowych warto też pamiętać o widełkach finansowych tyczących się obowiązku sporządzania dokumentacji.

  Obowiązek dokumentacyjny obejmuje wszystkie te transakcje lub sumę transakcji między podmiotami powiązanymi w ramach danej grupy kapitałowej, w których sumaryczna, łączna kwota (lub jej równowartość) wynikająca z umowy, szeregu umów lub rzeczywiście zapłacona w roku podatkowym łączna kwota wymagalnych w roku podatkowym świadczeń przekracza równowartość:
  • 100. 000 EUR – jeżeli wartość transakcji nie przekracza 20% kapitału zakładowego* (tylko dla podatników podatku dochodowego od osób prawnych); albo
  • 30. 000 EUR – w przypadku świadczenia usług, sprzedaży lub udostępnienia wartości niematerialnych i prawnych; albo
  •  50. 000 EUR – w pozostałych przypadkach.
   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.