Argumentacja w rozmowie z dłużnikiem z innej firmy.

Kiedy już pojawia się konieczność przeprowadzenia procesu windykacji na naszym dłużniku, warto skorzystać w pierwszej kolejności z rozmów w zakresie windykacji polubownej. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach mających służyć dobremu kontaktowi z dłużnikiem. W pierwszej kolejności należy się skontaktować z odpowiednia osobą, która w danej firmie będzie w stanie podejmować decyzje w ramach spłaty długów. 

   
  Kiedy już pojawia się konieczność przeprowadzenia procesu windykacji na naszym dłużniku, warto skorzystać w pierwszej kolejności z rozmów w zakresie windykacji polubownej. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach mających służyć dobremu kontaktowi z dłużnikiem. W pierwszej kolejności należy się skontaktować z odpowiednia osobą, która w danej firmie będzie w stanie podejmować decyzje w ramach spłaty długów.
   
  Następnie należy podczas rozmowy z nią stosować jasne i zrozumiałe słowa, tzn. konkretnie określić termin regulacji zobowiązań, oraz sposób w jaki ma być to dokonane. Następnie należy słuchać, tego co ma druga strona do powiedzenia, jak i zadawać odpowiednie pytania mające dodatkowo rozjaśnić ową sytuację.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  W przypadku gdy dojdzie do zadania trudnego pytania, należy od raz u istotnie je wyjaśniać, dzięki czemu cała sytuacja będzie dla wszystkich klarowna. Ponadto należy pamiętać, że trzeba być konsekwentnym w tym co się mówi. Nie można rzucać żadnych obietnic na wiatr, gdyż później dłużnik może to wykorzystać.
   
  Należy także pamiętać, że dłużnik będzie stosował różnego rodzaju techniki by tylko przedłużyć swój czas do spłaty długu. Bardzo często możemy więc spotkać się z sytuacjami w której to dłużnik będzie prosi o odrobinę cierpliwości, czy też udaje dobrą wolę w której to opiera się wszystko na zasadzie wzajemności.

  Należy więc pamiętać o takim możliwym zachowaniu dłużnika, stąd też trzeba ich unikać by nigdy na nich się nie naciągnąć. Aby więc tego uniknąć, należy w pierwszej kolejności rozpoznać intencje jakie ma dłużnik, a następnie kontrolować swoje emocje by nie dopuścić do jego „zwycięstwa” .
   
  Należy także odrzucić osobisty stosunek jaki mamy do danej sprawy, by nie przyciemniał nam on racjonalnych decyzji, Ostatecznie to jak będziemy argumentować podczas rozmowy z dłużnikiem także ma spore znacznie, gdyż same argumenty muszą do niego dotrzeć dzięki czemu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji.

  Należy pamiętać, że windykacja nie jest dla nikogo przyjemna, a dłużnik za wszelką cenę będzie starał się przedłużyć swój czas na spłatę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

  Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.