Art. 35 kpa – jak go zrozumieć?

Znajomość kodkesu prawa administracyjnego zdecydowanie jest sprawą naprawdę barzo istotną praktycznie w każdej firmie, dlatego też naprawdę trzeba się koniecznie danym tematem zainteresować.

zdjęcie - (the_title())


Art. 35 kpa - jak go zrozumieć?

Znajomość kodkesu prawa administracyjnego zdecydowanie jest sprawą naprawdę barzo istotną praktycznie w każdej firmie, dlatego też naprawdę trzeba się koniecznie danym tematem zainteresować.

Znajomością tego kodeksu w firmie powinien móc się pochwalić przynajmniej kierownik, alte także i wszyscy pracownicy, którzy są odpowiedzialni za załatwianie różnych spraw, w szczególności tych związanych z administracją i z urzędami. Co szczególnie powinno sie wiedzieć i w jaki sposób zdobyć takie informacje i wiadomości? Dlaczego tak naprawdę musimy znać kodeks postępowania administracyjnego?

Szkolenie z kpa - najważniejsza inwestycja

Otóż teoretycznie kodeks dostępny jest w internecie i każdy z nas może w dowolnej chwili się z nim zapoznać. Jednak to trochę tak jakbyśmy czytali plan budowy albo sam podręcznik do matematyki bez chodzenia na lekcje.

Owszem coś tam zrozumiemy, ale mało kto będzie umiał zastosować taką wiedzę w praktyce. Dlatego też warto naprawdę spróbować zapisać się na szkolenia z kpa. Co ono nam da? Otóż na takim szkoleniu kpa wszystko zostanie wytłumaczone dokładnie z dużym naciskiem na aspekt praktyczny, a przecież to właśnie on jest najważniejszy.

Przy okazji warto jeszcze dodać, że takie szkolenie z kpa pomoże nam także zapoznać się z terminologią prawniczą, co również nam może bardzo pomóc. Przy okacji warto zainteresować sie także innymi kursami, szczególnie warte polecenia jest szkolenie ceny transferowe, szkolenie analiza ryzyka.

Art. 35 kpa - jak go zrozumieć?

Wróćmy jednak do tematu artykułu. Jak zrozumieć artykuł 35? No właśnie - jego zrozumienie pokaże nam trochę, dlaczego sprawą warto sie zainteresować. Już na początku bowiem jest napisane, że organ administracji publicznej powinien zapoznać się z daną sprawą bez zbędnej zwłoki.

Czyli jeśli podejrzewamy zwłokę celową albo w ogóle jakąkolwiek zwłokę, można starać sie o unieważnienie takiej decyzji. Co więcej, jeśli istnieją konkretne dowody, sprawa musi być rozpatrzona niezłwłocznie. Jeśli jest to kwestia bardziej skomplikowana, podaje sie datę miesiąca bądź dwóch.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.