Artykuł 61 kpa – jak wygląda wszczęcie postępowania?

Kodeks postępowania administracyjnego to jest zdecydowanie dokument, który powinien znać choć jeden pracownik w firmie. W praktyce jednak zalecane jest, aby wiedzę na jego temat posiadał kierownik, a także wszelkie osoby odpowiedzialne w firmie za załatwianie szeroko pojętych spraw.

zdjęcie - (the_title())


Artykuł 61 kpa - jak wygląda wszczęcie postępowania?

Kodeks postępowania administracyjnego to jest zdecydowanie dokument, który powinien znać choć jeden pracownik w firmie. W praktyce jednak zalecane jest, aby wiedzę na jego temat posiadał kierownik, a także wszelkie osoby odpowiedzialne w firmie za załatwianie szeroko pojętych spraw.

Szkolenie z kpa - najważniejsza kwestia

Oczywiście można taki kodeks po prostu przeczytać. Jednak wówczas niespecjalnie będziemy się orientować, co tak naprawdę jest tam ważne, co zaś nie do końca. Dlatego też znacznie lepiej jest postawić na naprawdę dobrej jakości szkolenie z kpa. Na takim szkoleniu dokładnie zostaną przedstawione najważniejsze artykuły kodeksu postępowania administracyjnego.

Co więcej również, tutaj także przedstawione będzie wszystko w sposób zrozumiały i praktyczny. Warto także dodać, że takie nawet wstępne zrozumienie języka prawa, pomoże nam w wielu sytuacjach i problemach w firmie. Przy okazji naprawdę opłaca się także zainwestować w szkolenie ceny transferowe oraz w szkolenie analiza ryzyka.

Artykuł 61 kodeksu - o czym dokładniej mówi?

Aby uświadomić sobie, jak istotna jest znajomość kodeksu, warto poświęcić nieco czasu i zainteresować się, chociażby artykułem 61 kodeksu. O czym on dokładniej mówi? Otóż dotyczy on generalnie wszczęcia postępowania. Co więcej porusza? Jakie zagadnienia są tam dokładniej opisane? Składa się on z czterech tylko ustępów.

Pierwszy odnosi się do tego, że postępowanie administracyjne może być wszczęte zarówno na żądanie strony jak i tylko ze strony urzędu. Co oznacza, że istnieją sytuacje, w których postępowanie odbędzie się, bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie.

Co więcej, przechodząc już do ustępu drugiego, nawet jeśli normalnie potrzebne byłoby nasze wnioskowanie, a urząd uzna, że jest to istotna sprawa, to może i tak wszcząć postępowanie. Warto jeszcze dodać, że za datę wszczęcia postępowania uznaje się właśnie datę wpłynięcia żądania do urzędu albo datę, kiedy urząd wydał decyzję o działaniu w przypadku kiedy nasze żądanie nie było potrzebne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.