Bezpieczeństwo informacji w firmie

W każdej firmie bardzo wiele uwagi przywiązuje się do tego, aby wszelkiego rodzaju dane, poczynając od danych klientów a na szczegółach transakcji kończąc były bezpieczne.

Gamma - Bezpieczeństwo informacji w firmie


Bezpieczeństwo informacji w firmie

W każdej firmie bardzo wiele uwagi przywiązuje się do tego, aby wszelkiego rodzaju dane, poczynając od danych klientów a na szczegółach transakcji kończąc były bezpieczne.

Poza tym, że dla firmy nie jest korzystane, aby inne podmioty weszły w posiadanie należących do ich informacji to jeszcze wiele przepisów reguluje to, w jaki sposób maja być udostępniane, przetwarzane i przechowywane.

Zmiany w przepisach

Wiele zmian w przepisach, dotyczących ochrony informacji takich jak dane klientów wprowadziły lekki chaos w przedsiębiorstwach czy urzędach. Jednakże wyjściem z sytuacji z pewnością jest odpowiednio dobrane szkolenie z ochrony danych osobowych. Odpowiednio dobrany program takich szkoleń przekazuje niezbędną wiedze, co zapobiega ewentualnemu łamaniu przepisów.

W zależności od stanowiska

W kwestii takiej jak ochrona danych osobowych szkolenie z pewnością powinno zostać dobrane do stanowiska, jakie piastuje uczestnicząca w nim osoba. Ci, którzy zajmują się na przykład rekrutacją powinni doskonale orientować się, jakie dane mogą pozyskiwać od osób uczestniczących w procesie rekrutacji jak również jak powinny brzmieć zgody wyrażone na ich przetwarzanie. Ponadto ważne są dla nich także informacje dotyczące tego, w jaki sposób zebrane dane można przetwarzać i w jakim zakresie.

Administrator danych – od niego zależy wiele

Obecnie praktycznie w każdej firmie i urzędzie utworzone zostało stanowisko inspektora ochrony danych osobowych. Odpowiada on za właściwe o zgodne z prawem pozyskiwanie jak również przetwarzanie danych osobowych. W razie problemów to właśnie do tej osoby mogą się zgłaszać petenci z prośbą o usunięcie ich danych lub tez modyfikację. Takiej osobie także zgłasza się wszelkie naruszenia wynikające z przepisów o ochronie danych osobowych.

Ze względu na szeroki zakres wiedzy, jaka musi posiadać administrator danych osobowych szkolenie dla osób na takich stanowiskach zawiera wiele szczegółowych przepisów i ich dokładne omówienie. Tylko dzięki odpowiedniej dawce wiedzy są w stanie właściwie wykonywać swoje obowiązki, przyczyniając się jednocześnie do lepszego działania całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.