Bezpieczne kosmetyki – kto tego pilnuje?

W dzisiejszych czasach walka o zachowanie młodzieńczego, pięknego wyglądu stała się nijako nową religią. Nic więc dziwnego, że szeroko rozumiana branża beauty i sprzedaż kosmetyków stanowią istotną gałąź gospodarki.

zdjęcie - (the_title())


Bezpieczne kosmetyki – kto tego pilnuje?

W dzisiejszych czasach walka o zachowanie młodzieńczego, pięknego wyglądu stała się nijako nową religią. Nic więc dziwnego, że szeroko rozumiana branża beauty i sprzedaż kosmetyków stanowią istotną gałąź gospodarki. Chcąc zyskać piękny wygląd, zarówno kobiety, jak i panowie, testują wiele kosmetyków.

Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, ze substancje w nich zawarte bezpośrednio oddziaływają na nasz organizm, mogąc być lekiem na nasze bolączki, mogą być także szkodliwe dla naszego zdrowia, jeśli będziemy sięgać po nieodpowiednie produkty.

Dlatego tak ważne jest czytanie składów i sięganie po produkty kosmetyczne ze sprawdzonych źródeł dystrybucji. Dzięki temu zyskamy pewność, że przeszły one stosowną kontrolę jakości, zanim zostały dopuszczone do sprzedaży i zanim trafiły do naszych kosmetyczek.

Również z perspektywy prowadzonej działalności gospodarczej niezwykle istotnym jest, aby wiedzieć jakich formalności należy dopełnić jeśli chcemy bezpiecznie dla naszych potencjalnych klientów i zgodnie z prawem zajmować się produkcją lub dystrybucją kosmetyków.

Pierwszym rodzącym się w naszych głowach pytaniem powinno być: kto zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa wyrobów kosmetycznych? Ich kontrolą zajmują się instytucje państwowe takie jak Inspekcja Sanitarna i Inspekcja Handlowa.

Aby sprostać wymogom stawianym przed produktami kosmetycznymi warto zadbać o odpowiednie przeszkolenie ekipy pracującej przy ich produkcji. Hasła takie jak: szkolenia laboratorium, szkolenia kosmetyczne Warszawa nie powinny być nam obce, jeśli chcemy na stałe i z sukcesem zagościć w tej branży.

Warto zadbać także o odpowiedni poziom wiedzy i szkolenia iso 13485, dotyczące norm bezpieczeństwa jakie stawiane są przed wyrobami dopuszczonymi do obiegu w branży medycznej.

ISO 13485 to międzynarodowa norma opisująca wymagania stawiane przed wyrobami medycznymi, których spełnienie ma zagwarantować najwyższą jakość i bezpieczeństwo tych wyrobów. Wiele z jej zapisów może mieć także zastosowanie przy produkcji niektórych wyrobów kosmetycznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.