Cło i kontrola podstawą transportu

Transportowanie tworów od zawsze było podstawą handlu i rzemiosła. Już w średniowieczu kupcy przemierzali kilometry z miasta do miasta by handlować i wymieniać towary na inne. Z biegiem lat zmieniała się nieco forma ale podstawa pozostała niezmienna. Dziś też kupujemy i przewozimy towary z miejsca na miejsce.

zdjęcie - (the_title())


Cło i kontrola podstawą transportu

Transportowanie tworów od zawsze było podstawą handlu i rzemiosła. Już w średniowieczu kupcy przemierzali kilometry z miasta do miasta by handlować i wymieniać towary na inne. Z biegiem lat zmieniała się nieco forma ale podstawa pozostała niezmienna. Dziś też kupujemy i przewozimy towary z miejsca na miejsce. Jedyne co to zmieniają się odległości.

Dziś nie transportujemy z miasta do miast, dziś wozimy z kraju do kraju. Setki kilometrów, pokonane granice aby jak najwięcej zarobić. Jednak nie ma nic darmo, dziś za przewóz, podobnie jak kiedyś, pobierane jest cło. Inaczej opłata za wwiezienie czegoś na teren danego kraju. Są one dość zróżnicowane, ze względu na pochodzenie towaru, jego wartość czy wielkość. Są to zaledwie trzy zmienne warunkujące jego wielkość, tak naprawdę jest ich o wiele więcej. Jest to dość zawiły temat, a na jego zrozumienie trzeba sporo czasu. Wiele firm jednak ma z nim do czynienia w dość dużym stopniu. Zarówno eksporterzy, importerzy jak i wiele wiele innych firm, które przewożą towary przez granice, musi mieć wśród swoich pracowników osoby odpowiedzialne za organizowanie polityki celnej. Konieczne jest więc ich odpowiednie szkolenie i doszkalanie.

Prawo celne szkolenie oferuje w ramach kursu zarys polityki celnej i organów kontrolnych oraz ich kompetencji. Dodatkowo pokazuje podstawy zgłoszeń celnych oraz ich formy. W ramach szkolenia zostaną omówione wszelkie procedury celne oraz zagadnienia z nimi powiązane, osoby uczestniczące poznają rodzaje dokumentacji oraz sposób jej sporządzania. Mówiąc o przewozach towarów i spedycji nie można zapomnieć o magazynowaniu, które jest podstawą wszelkiej spedycji. Jest ono bowiem dość trudne i trzeba bardzo dużo czasu na zrozumienie wszystkich jego mechanizmów. Oferujemy więc szkolenia w tym zakresie. Szkolenie gospodarka magazynowa przedstawia zainteresowanym wszelką strukturę i infrastrukturę magazynową z bardzo szczegółowym opisaniem poszczególnych elementów. Dodatkowo zrozumieją oni funkcję magazynów w działaniu systemów logistycznych oraz poznają procesy magazynowe. Zapoznani zostaną oni ze wszelkimi urządzeniami działającymi w magazynach oraz jednostkami magazynującymi. Ostanie elementy z jakimi zostaną oni zapoznani to koszty magazynowania oraz sposoby zarządzania zapasami w gospodarce.

Dodatkowym elementem który jest bardzo istotny w branżach spedycyjnych, a zarazem szkoleniem przydatnym w każdej firmie spedycyjnej są szkolenia intrastat 2016. Intrastat to system statystyczny, dzięki któremu możliwe jest zbieranie informacji i ustalanie stanu transakcji wewnątrzwspólnotowych. Dotyczy on wszystkich podmiotów związanych z wymianą handlową między państwami w Unii. Jest to o tyle ważne, że w razie niedostarczenia takich informacji odpowiednim służbom może spaść na przedsiębiorce bardzo poważne konsekwencje. Ponadto ilość informacji jakie musimy przekazywać tym organizacją jest na tyle duża, że trzeba dokładnie wiedzieć konkretnie jak i co przekazać, ponieważ nie trudno o pomyłkę. Branża o której mówimy jest dość specjalistyczna i skomplikowana, wymaga sporej wiedzy i umiejętności. Pracownicy również mają inne zasady pracy, warto więc odbyć również szkolenia z controllingu, aby nic nam nie umknęło.

Jak sami widzicie logistyka i transport to bardzo skomplikowana dziedzina gospodarki, jeśli jednak ktoś się na niej pozna i wybije w branży, może bardzo wiele zarobić. Ostatnim szkoleniem jakie możemy zaproponować, a które podniesie o wiele wasze kwalifikacje i wiedzę w branży to szkolenia z controllingu. Dzięki którym o wiele lepiej zrozumiecie wszelkie mechanizmy i będziecie mogli lepiej kontrolować rynek i na niego oddziaływać. Wszystko po to by wygenerować jak największy zysk i być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Lepiej wiedzieć więcej i szybciej niż jak to mówią obudzić się po czasie i stracić pieniądze. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą jakie szkolenia będą najlepsze dla wasz czy waszej firmy. Nie czekajcie, tylko zarabiajcie jak najwięcej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.