Co dają odpowiednie szkolenia w branży transportowej

W transporcie zmieniające się przepisy mają wpływ na bardzo wiele kwestii. Zakazy poruszania się dużych samochodów w miastach czy w określone dni sprawiają, że wydłuża się czas dostaw, podobnie jak zmiany dotyczące czasu pracy kierowców. Nieznajomość bieżących przepisów prawnych, regulujących kwestie transportu może być przyczyną wielu problemów dla całego przedsiębiorstwa. Dlatego też w wielu z nich regularnie organizowane są szkolenia, których zagadnienia związane są z profilem działalności firmy i przybliżają zarówno zmiany w prawie, jak też te elementy, które mają wpływ na skuteczne realizowanie usług transportowych.

   
  W transporcie zmieniające się przepisy mają wpływ na bardzo wiele kwestii. Zakazy poruszania się dużych samochodów w miastach czy w określone dni sprawiają, że wydłuża się czas dostaw, podobnie jak zmiany dotyczące czasu pracy kierowców.

  Nieznajomość bieżących przepisów prawnych, regulujących kwestie transportu może być przyczyną wielu problemów dla całego przedsiębiorstwa. Dlatego też w wielu z nich regularnie organizowane są szkolenia, których zagadnienia związane są z profilem działalności firmy i przybliżają zarówno zmiany w prawie, jak też te elementy, które mają wpływ na skuteczne realizowanie usług transportowych.
   
  Szkolenia dla transportu organizowane są dla wielu grup. Korzystają z nich kierowcy w zakresie dotyczącym między innymi czasu pracy czy znajomości dotyczących ich przepisów międzynarodowych. Jednakże wiele szkoleń obejmuje także kwestie spedycyjne i logistyczne zarówno gdy mowa o odpowiednich przepisach, jak też o tym, w jaki sposób skutecznie organizować transport, aby firma dzięki temu mogła się rozwijać. Transport obecnie to bardzo wiele możliwości, nie tylko przewóz samochodami, ale także samolotami czy drogą morską. Wiele firm transportowych oferuje różnorodne formy, zagadnienia poruszane na szkoleniach dotyczą więc wielu kwestii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Konwencja CMR i Prawo przewozowe

  Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

  Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Istotnym elementem, który zawsze znajduje się na szkoleniach dla transportu jest kwestia przepisów, które to regulują jak również planowanych w nich zmian. Większość z nich ogłaszana jest wcześniej właśnie po to, aby firmy miały czas się przygotować i odpowiednio przeszkolić pracowników.

  Bardzo popularną formą szkoleń są warsztaty, które łączą w sobie elementy szkolenia teoretycznego z praktycznym. Jeżeli firma zleca przeprowadzenie szkolenia dla własnych pracowników, zazwyczaj forma i czas trwania kursu są ustalane indywidualnie. Jednakże na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę firm szkoleniowych, z której może skorzystać praktycznie każdy. Możliwość uzyskania dofinansowań na szkolenia pracowników powoduje, że coraz więcej firm regularnie z nich korzysta, powiększając zasoby wiedzy swojej załogi.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

  Z zakresu logistyki
  Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
  Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

  Sprawdź również nasze szkolenia online

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.