Co dają szkolenia dla transportu?

Transport od zarania dziejów jest głównym elementem zapewniającym przemieszczanie się materiałów i produktów pomiędzy dwoma punktami. Wraz z rozwojem technologii sam transport także się zmieniał, doprowadzając tym samym do sytuacji, w której to stanowi on aktualnie jedną z najprężniejszych i najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu. Nie można więc nie zauważyć, jak ogromne (kluczowe wręcz) znaczenie ma transport dla gospodarki danego kraju. 

26 czerwca 2018
zdjęcie - Co dają szkolenia dla transportu?
 
Transport od zarania dziejów jest głównym elementem zapewniającym przemieszczanie się materiałów i produktów pomiędzy dwoma punktami. Wraz z rozwojem technologii sam transport także się zmieniał, doprowadzając tym samym do sytuacji, w której to stanowi on aktualnie jedną z najprężniejszych i najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu.

Nie można więc nie zauważyć, jak ogromne (kluczowe wręcz) znaczenie ma transport dla gospodarki danego kraju.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu transport morski konosament. Wyjaśnimy specyficznych pojęć występujących wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby określonej mianem „shipper”). Omówimy temat obiegu dokumentów oraz rolę konosamentu (Bill of lading).

Poznaj inne nasze szkolenia w kategoriach:

Wiąże się to z zapewnieniem licznych dostaw dla pomiotów gospodarczych, dzięki którym mogą one prowadzić swoją działalność. Aktualnie transport obejmuje bardzo szeroki obszar wiedzy, dlatego bardzo ważne jest zrozumienie jego znaczenia dla samej logistyki. W pierwszej kolejności należy rozróżnić między sobą te dwa pojęcia. Sama logistyka to rodzaj filozofii zgodnie z którą dąży się do odpowiedniego zarządzania produktami.
 
Transport zaś stanowi element tej filozofii, zapewniający pewność dostarczenia produktów w danym miejscu i czasie. Ważne jest to, że gdy mamy do czynienia z transportem, to czynnikiem zarządzającym jest spedycja, gdyż transport to czynność związana z fizycznym przemieszczeniem produktu, zaś spedycja to cała otoczka, która zawiera w sobie terminy, opłaty oraz warunki dostaw.

Mówiąc więc o szkoleniach z transportu mówimy zarazem o szkoleniach ze spedycji, bo to one są tutaj najważniejsze. Wymagana jest znajomość listów przewozowych, jak i sposobów i warunków dostaw, które regulowane są przez różne ustawy.
 
Tym samym sposobem warto więc korzystać z rożnego rodzaju szkoleń związanych z tą tematyką, gdyż zapewnia nam one najświeższą wiedzę wzbogaconą o różnego rodzaju zmiany, jakie nastąpiły w okresie ostatnich lat. Tym samym sposobem uchronimy się przed licznymi problemami, które mogą wynikać zarówno z rozmów z klientami, jak i karami nałożonymi przez państwo za brak odpowiedniego przygotowania dokumentów.

Transport jest kluczowy dla naszego społeczeństwa, dlatego też warto przyjrzeć mu się znacznie bliżej, dzięki czemu zwiększymy efektywność naszych działań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.