Co mówi kodeks pracy o telepracy?

Nie każdy lubi pracować z ludźmi. Niektórzy, z rozmaitych powodów preferują pracę w domowym zaciszu. Na szczęście w dzisiejszych czasach możliwe jest znalezienie dobrze płatnej pracy, którą będzie można wykonywać w domu.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi kodeks pracy o telepracy?

Nie każdy lubi pracować z ludźmi. Niektórzy, z rozmaitych powodów preferują pracę w domowym zaciszu. Na szczęście w dzisiejszych czasach możliwe jest znalezienie dobrze płatnej pracy, którą będzie można wykonywać w domu.

Takim rodzajem pracy jest właśnie telepraca. W myśl przepisów Kodeksu pracy, telepraca posiada cechy, które odpowiadają stosunkowi pracy. Telepracownik co do zasady świadczy pracę poza zakładem pracy, a następnie przekazuje efekty pracy swojemu pracodawcy przy pomocy tak zwanych środków telekomunikacyjnych.

W Kodeksie pracy nie znajdziemy regulacji dotyczących tego czym właściwie są owe środki telekomunikacyjne. Aby określić warunki telepracy, pracodawca musi porozumieć się z zakładową organizacją związkową lub z zakładowymi organizacjami związkowymi, jeżeli na terenie zakładu pracy funkcjonuje ich kilka. Szkolenia z prawa pracy mogą pomóc w zrozumieniu tego czym jest telepraca.

Przydać się one mogą zarówno pracodawcom jak i pracownikom, którzy chcieliby świadczyć pracę w ten sposób lub już to robią. Wynagrodzenie pracowników szkolenie to zaś kurs adresowany w szczególności do pracodawców.

Dzięki temu kursowi można dowiedzieć się jak wyglądają kwestie związane z wynagradzaniem telepracowników. Nie ulega wątpliwości, że Kodeks pracy szkolenia powinny być poprowadzone przez należycie doświadczonych oraz odpowiednio wyedukowanych szkoleniowców.

Zanim zdecydujemy się na udział w jakimś szkoleniu dowiedzmy się jakie są kompetencje osób, które mają poprowadzić kurs. Przydatne informacje możemy czerpać między innymi ze stron internetowych poszczególnych firm szkoleniowych. Warto przyjrzeć się również kursom dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Zazwyczaj są one prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Nie musimy więc martwić się o to, że szkoleniowiec nie będzie potrafił odpowiedzieć na jakieś pytanie postawione przez uczestnika szkolenia. Regularne uczęszczanie na kursy z prawa pracy sprawi, że zawsze będziemy na bieżąco z prawem pracy i nie zaskoczą nasz żadne poważne zmiany.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.