Co muszą wiedzieć pracownicy branży budowlanej?

Budownictwo jest branżą, która rozwija się bardzo intensywnie. W związku z tym nie dziwi fakt, że również regulujące jej działanie przepisy zmieniają się, aby dostosować się do obecnych czasów czy nawet wykorzystywanych w budownictwie technologii.

zdjęcie - (the_title())


Co muszą wiedzieć pracownicy branży budowlanej?

Budownictwo jest branżą, która rozwija się bardzo intensywnie. W związku z tym nie dziwi fakt, że również regulujące jej działanie przepisy zmieniają się, aby dostosować się do obecnych czasów czy nawet wykorzystywanych w budownictwie technologii.

Jednakże zanim dojdzie do realizacji jakiejkolwiek inwestycji budowlanej konieczne jest przede wszystkim wykonanie projektu jak również kosztorysu planowanych prac. Dlatego też znajomość przepisów i zasad ich wykonywania jest bardzo ważna, bez tego bowiem nie można w dalszej kolejności budować nowych obiektów.

Osoby pracujące w branży budowlanej muszą dbać o to, aby ich wiedza była zawsze jak najbardziej pełna, dlatego też starają się ja na bieżąco aktualizować. Gdy mowa o realizacji projektów czy kosztorysów dobrym pomysłem na zwiększenie swojej wiedzy może być na przykład uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, które w krótkim czasie przekazują odpowiednią wiedzę.

Jak chodzi o dobrze przygotowane szkolenia budownictwo jest ich na rynku z każdym rokiem coraz więcej i coraz częściej zajmują się one wybraną dziedziną, aby jak najdokładniej ją omówić. Do takich na pewno zalicza się szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych, które zapoznaje uczestników z zasadami wykonywania kosztorysów na podstawie przedstawionych im projektów budowlanych.

Tego typu kursy nie tylko zapoznają z ogólnymi zasadami wykonywania kosztorysów, ale również z aktualnymi przepisami prawnymi, w których ta kwestia jest uregulowana. To dla niemal wszystkich biorących udział w kursie osób bardzo ważna informacja, dzięki nim bowiem mogą o wiele lepiej realizować powierzone im obowiązki.

Ciekawymi kursami są także szkolenia projekt inwestycyjny, które uczą kursantów zasad przygotowywania takich projektów. W bardzo wielu sytuacjach także to same firmy decydują sie na przeprowadzenie takich kursów dla swoich pracowników. Lepsza wiedza kadry pracowniczej to bowiem znacznie lepsze realizowanie przez nich obowiązków. W ślad za tym zaś zazwyczaj idzie przede wszystkim coraz większy zysk, osiągany przez firmę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.