Co obejmuje rękojmia według ustawy deweloperskiej?

Rękojmia to coś, o czym naprawdę często się słyszy w kontekście przeróżnych spraw związanych z kwestiami deweloperskimi. Do czego tak w zasadzie się ona odnosi. Czym jest taka rękojmia i co ją gwarantuje? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Co obejmuje rękojmia według ustawy deweloperskiej?

Rękojmia to coś, o czym naprawdę często się słyszy w kontekście przeróżnych spraw związanych z kwestiami deweloperskimi. Do czego tak w zasadzie się ona odnosi. Czym jest taka rękojmia i co ją gwarantuje? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Rękojmia - najważniejsze fakty

Co trzeba wiedzieć o rękojmi? Otóż na pewno przede wszystkim to, że w zasadzie to wynika ona z prawa cywilnego. Generalnie można zastosować ją aż w trzech przypadkach. Pierwszy odnosi się do sytuacji, w której rzecz jest sprzedana, ale okazuje się, że ma wadę, która zmniejsza jej wartość albo też użyteczność.

Druga sytuacja odnosi się do tego, że any lokal wcale nie posiada właściwości, jakie opisywał deweloper. Przykładowo miało być piękne, południowe światło, ale w zasadzie to rozpoczęła się druga budowa i zamiast widoku na wschód słońca mamy widok na okno sąsiadów.

Trzecia sytuacja zaś odnosi się do tego, że dany lokal został wydany w stanie niepełnym - okazało się, że np. nie mamy dostępu do komórki, która miała być nam udostępniona.

Generalnie rzecz ujmując taka rękojmia zagwarantowana jest na okres 3 lat, przy czym należy wszelkie prawa do rękojmi zgłosić do dewelopera w przeciągu jednego miesiąca od zauważenia braku, usterki itp.

Szkolenia dla deweloperów - najważniejsza inwestycja

Zasadniczo naprawdę warto zainwestować w odpowiedniej jakości szkolenia dla deweloperów, chcąc się oczywiście zająć tym tematem. Z czym dokładniej się wiążą takie szkolenia dla deweloperów?

Otóż zasadniczo na nich poruszone zostaną wszelkie kwestie związane właśnie z umową deweloperską tudzież rękojmią oraz czymś nieco innym a mianowicie - gwarancją deweloperską. Zostanie dokładnie określone, co kiedy jest możliwe i w zasadzie to na jakich przepisach.

Co więcej warto także zainwestować w użytkowanie wieczyste szkolenie, ponieważ dzisiaj firmy zasadniczo wykorzystują dość sporą ilość gruntów prywatnych oraz oczywiście w prawa konsumenta szkolenie - cóż klienci dzisiaj są naprawdę coraz bardziej roszczeniowi i wymagający.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.