Co się zmieni w 2020 w ustawie o odpadach?

W tym roku w sprawie zwiększenia kontroli nad ochroną środowiska dochodzi do zmiany w przepisach o ustawie o odpadach. Głównie zmiana będzie polegać na przeniesieniu ewidencji o gospodarowaniu odpadami do internetu – przez co odpowiednie instytucje będą miały większą kontrolę nad tym, jak przedsiębiorstwa zarządzają odpadami.

Gamma - Co się zmieni w 2020 w ustawie o odpadach?


Co się zmieni w 2020 w ustawie o odpadach?

W tym roku w sprawie zwiększenia kontroli nad ochroną środowiska dochodzi do zmiany w przepisach o ustawie o odpadach. Głównie zmiana będzie polegać na przeniesieniu ewidencji o gospodarowaniu odpadami do internetu - przez co odpowiednie instytucje będą miały większą kontrolę nad tym, jak przedsiębiorstwa zarządzają odpadami.

Czy wiąże się z tym większa ilość roboty? Jakie są konsekwencje, jeśli przedsiębiorstwo nie zastosuje się do nowych przepisów? Skąd jest taka zmiana w prawie? Jakie kary grożą za nieprawidłowości w gospodarowaniu odpadami? Kogo to dotyczy?

Gospodarka odpadami szkolenie w pierwszej kolejności odpowie na palące pytania dotyczące natury tych zagadnień i przeprowadzi firmę przez procesy zmian, które będą musiały zaistnieć w celu dostosowania się do nowych przepisów.

Szkolenie gospodarka odpadami 2020 może okazać się hitem dla tych, którym zależy na postępowaniu zgodnie z prawem i zainteresowani są uaktualizowaniem swojej wiedzy. Nie obędzie się bez konieczności obeznania się z innymi tematami, w tym gospodarka wodno ściekowa szkolenie będzie szczególnie przydatne.

Gospodarka wodno - ściekowa to temat, gdzie nie brakuje innowacji a polskie oczyszczalnie są uznawane za jedne z najbardziej nowoczesnych - tym bardziej przeszkolenie ze zmiany przepisów w prawie na pewno będzie z korzyścią dla tych firm, które skupiają się na gospodarce odpadów w taki sposób.

Ponadto, nie należy zapominać, że szkolenie z ochrony środowiska dla firm to również ciekawy temat to zapoznania się bliżej dla wszystkich, którzy prowadzą działalność związaną w jakikolwiek sposób z wprowadzaniem zmian do otaczającego nas środowiska.

W dobie czasów, w których najnowsze badania naukowców podkreślają jak do tej pory negatywne skutki działalności człowieka - ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka, choć największe zmiany na globalną skalę są zwykle wprowadzane przez duże koncerny przemysłowe, związane z wieloma branżami między innymi eksploatacyjnymi bądź transportowymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.