Co się zmieniło w prawie transportowym

Zmiany w ustawach są nieodzownym elementem pracy każdego rządu. Z biegiem czasu poprzednie uchwały stają się nie aktualne, wymagają dopracowania czy modyfikacji aby były zgodne z normami Unijnymi.

zdjęcie - (the_title())


Co się zmieniło w prawie transportowym?

Zmiany w ustawach są nieodzownym elementem pracy każdego rządu. Z biegiem czasu poprzednie uchwały stają się nie aktualne, wymagają dopracowania czy modyfikacji aby były zgodne z normami Unijnymi.

Czasem bywa też i tak że sprytni obywatele i zwykli obywatele znajdują luki w przepisach które wykorzystują. Kiedy nie jest to szkodliwe dla państwa i jego mieszkańców to nie jest nic takiego.

Bardzo źle jest natomiast gdy osoby wykorzystują luki prawne aby wyłudzać ogromne kwoty pieniędzy i oszukiwać obywateli. Dlatego właśnie kluczowe jest modyfikowanie i aktualizacja ustaw, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

Z tego powodu 13 marca 2018 roku przeprowadzono nowelizacje ustawy o transporcie drogowym. Zastosowane zmiany mają na celu zmniejszenie możliwość nieuczciwej konkurencji miedzy przewoźnikami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Ma ona również za zadanie chronić nasz krajowy rynek przewoźników przed konkurencją z krajów poza Unią Europejską. Poprawiono również luki w przepisach dotyczących kontroli przewoźników. Zmianom ulegnie również kwalifikowanie naruszeń.

Wprowadzono nowy podział na kategorie tych uchybień :

  • NN - najpoważniejsze naruszenie,
  • BPN - bardzo poważne naruszenia,
  • PN- poważne naruszenia.

Ma to wpłynąć na wymianę informacji miedzy krajami Unijnymi. Poważne naruszenia przepisów unijnych natomiast może prowadzić do utraty dobrej reputacji przez przewoźnika drogowego oraz cofnięcia licencji i zawieszenia wydawania nowych wypisów.

Ponadto zmianie uległy również wysokości kar nakładanych na przewoźnika. Ich wysokość:

  • wzrośnie maksymalna wysokość kary dla osoby zarządzającej transportem do kwoty 5000 zł
  • wzrośnie kara dla przedsiębiorcy nakładana podczas kontroli drogowej, do kwoty 15 000 zł (było 10 000 zł).

Zmieniono również część przepisów dotyczących transportu towarów niebezpiecznych, łatwopalnych i radioaktywnych, wszytko po to aby na drogach było o wiele bezpiecznej.

Nowe przepisy ułatwią kontrole przewoźników a co za tym idzie ukróca procedery oszustw i nieścisłości.

Wszystkie te działania po to aby nie było oszustw i kradzieży które okradają skarb państwa a co za tym idzie obywateli.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.