Co to jest odprawa celna?

Odprawa celna – dzisiaj to pojęcie jest nieznane naprawdę wielu różnym przedsiębiorcom, a zasadniczo naprawdę szkoda. Okazuje się bowiem, że w przypadku wejścia na międzynarodowy rynek jest ono ciągle jeszcze jak najbardziej aktualne. Co tutaj należy zatem wiedzieć z tego akurat zakresu?

zdjęcie - (the_title())


Co to jest odprawa celna?

Odprawa celna - dzisiaj to pojęcie jest nieznane naprawdę wielu różnym przedsiębiorcom, a zasadniczo naprawdę szkoda. Okazuje się bowiem, że w przypadku wejścia na międzynarodowy rynek jest ono ciągle jeszcze jak najbardziej aktualne. Co tutaj należy zatem wiedzieć z tego akurat zakresu?

Prawo celne szkolenia - ważna inwestycja

Zanim jednak przejdziemy dalej, warto orientować się, że rozpoczynając jakiekolwiek sprowadzanie czy importowanie towarów, a już na pewno poza granice Polski, trzeba koniecznie wręcz zainwestować w dobrej jakości prawo celne szkolenie, szkolenie Incoterms 2020 oraz szkolenia intrastat 2016.

Do czego odnoszą się te dwie ostatnie nazwy? Otóż Incoterms to jest zbiór reguł dotyczących międzynarodowego handlu - teoretycznie nie wymagany pod kątem prawnym, jednak zwyczajowo bardzo często wykorzystywany.

Z kolei zaś Intrastat to zasady międzynarodowej statystyki. Generalnie naprawdę warto wybrać się na takie szkolenia, ponieważ one w przystępny i zrozumiały sposób wytłumaczą wszelkie kwestie związane właśnie z zasadami handlu. To są naprawdę istotne sprawy, których nie można bagatelizować.

Co to jest odprawa celna?

Co to jednak w zasadzie jest ta odprawa celna? Otóż to kontrola na granicy - dokumentów, towaru, transportu. Przede wszystkim jednak dokumentów. Zasadniczo na terenie Unii Europejskiej taka odprawa jest znacząco uproszczona jeśli w ogóle istnieje. jednak w przypadku importu i eksportu do krajów spoza Unii jak najbardziej już się pojawia i to zazwyczaj we wcale nie okrojonym zakresie. Warto tu podkreślić, że kontroli na granicy może zostać poddana tylko dokumentacja, część towaru albo też cały towar. Generalnie importer wcale nie musi być obecny przy kontroli.

No dobrze- jak jednak przygotować się do takiej odprawy celnej, jak przewieźć towary przez granicę? Przede wszystkim trzeba zadbać o stosowne zgłoszenie celne. Oprócz tego jednak konieczne jest przygotowanie szeregu dokumentów, z czym najważniejsza w zasadzie wydaje się być dobrze wystawiona faktura. Warto podkreślić, że przejście z towarem przez granicę krajów spoza UE naprawdę czasem jest dość skomplikowaną kwestią.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.