Co to roszczenia sieciowe i jak im zapobiec?

Roszczenia sieciowe wynikają ze sporów między firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań energetycznych a trzecią stroną. Przykładem takich roszczeń jest na przykład sytuacja, w której dochodzi do sporu o korzystanie z gruntu, na którym powinno znajdować się urządzenie sieciowe.

26 marca 2020
zdjęcie - Co to roszczenia sieciowe i jak im zapobiec?

Co to roszczenia sieciowe i jak im zapobiec?

Roszczenia sieciowe wynikają ze sporów między firmą zajmującą się dostarczaniem rozwiązań energetycznych a trzecią stroną. Przykładem takich roszczeń jest na przykład sytuacja, w której dochodzi do sporu o korzystanie z gruntu, na którym powinno znajdować się urządzenie sieciowe.

Sposobem na rozwiązanie takiego sporu może być wykupienie gruntu przez firmę, a często inwestycja ta staje się opłacalna z wielu powodów.

Aczkolwiek, jeśli nie da się polubownie rozwiązać takiego problemu, niezbędna może okazać się potrzeba wejścia na drogę sądową. Na podstawie ustawy i przepisów prawa energetycznego Sąd może zadecydować i wydać ostateczne orzeczenie, pozwalające na rozwiązanie danego problemu. Jednakże, od decyzji właściciele gruntu wciąż mają możliwość odwołać się. W takiej sytuacji istnieją inne sposoby, które mogą polubownie rozwiązać konflikt.

Aby z wyprzedzeniem zanalizować ryzyko związane z dochodzeniem wszelkich roszczeń przez osoby trzecie z tytułu użytkowania niezbędnych instalacji urządzeń sieciowych, warto jest pozyskać stosowną wiedzę przekazywaną podczas specjalnie przygotowanych warsztatów. Jedną z możliwości pozyskania wiedzy jest szkolenie dostęp do urządzeń sieciowych, które oprócz przedstawiania przepisów prawnych przekazuje też inne ciekawe informacje, przydatne w tej branży.

Warto pamiętać, że szkolenie analiza ryzyka jest uniwersalne, umożliwia zapoznanie się z metodami pozwalającymi na oszacowanie ryzyka, jak i sposobami uniknięcia niepotrzebnych sytuacji, w których ryzyko to miałoby dramatyczny skutek.

Oprócz tego, jest to okazja do przemyślenia i stworzenia odpowiednich procedur, które pozwolą na efektywne działanie na wypadek niepożądanego wystąpienia sytuacji związanych z określonym ryzykiem.

Prawo energetyczne szkolenie jest wybierane przez tych, którzy chcą wiedzieć, jak postępować, by polubownie rozwiązywać na bieżąco wszystkie konflikty i spory wynikające z użytkowania lub instalowania urządzeń sieciowych. Szkolenie prawo energetyczne pozwala zapoznać się z użytecznymi przepisami prawnymi, dzięki którym uniknięcie sporów i rozwiązywanie konfliktów staje się łatwiejsze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.