Co to są zamówienia publiczne?

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zamówień publicznych można znaleźć Ustawie Prawo zamówień publicznych. Podana tam została zarówno szczegółowa definicja, lista podmiotów zobowiązanych do przestrzegania procedur, a także przebieg samych procedur związanych z zamówieniami publicznymi.

zdjęcie - (the_title())


Co to są zamówienia publiczne?

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zamówień publicznych można znaleźć Ustawie Prawo zamówień publicznych. Podana tam została zarówno szczegółowa definicja, lista podmiotów zobowiązanych do przestrzegania procedur, a także przebieg samych procedur związanych z zamówieniami publicznymi.

Ogólnie rzecz ujmując, zamówienia można rozumieć jako wszelkie odpłatne zobowiązania, które zawierane są pomiędzy dwoma podmiotami, z których przynajmniej jeden zobowiązany jest do przestrzegania prawa zamówień publicznych

Kto podlega ustawie o zamówieniach?

Zakres obowiązywania tej ustawy jest stosunkowo szeroki. Pod to prawo podlegają między innymi wszystkie jednostki sektora finansów publicznych, należące do państwa jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej czy też inne wskazane szczegółowo w obowiązujących przepisach. Ciekawostką może być to, że nie każde zamówienie wykonywane jest według wspomnianych przepisów ustawowych. Do wyjątków zalicza się choćby szereg zamówień realizowanych przez NBP.

Co warto wiedzieć o przetargach?

Każdy, kto wchodzi w sektor finansów publicznych bądź chce z takimi jednostkami organizacyjnymi rozpocząć współpracę powinien być niezwykle biegły w obowiązujących przepisach. Zmieniają się one dosyć często, jednak dzięki szkoleniom można przez cały czas pozostawać na bieżąco. Szkolenia tematyczne warte uwagi i zainteresowania to między innymi przetargi szkolenia dla osób indywidualnych oraz firm, szkolenia z zamówień publicznych, czy szkolenia dla rzeczoznawców majątkowych.

Przetargi szkolenia organizowane są w całym kraju. Szkolenie tego typu można znaleźć niemal w każdym większym mieście. Oczywiście szkolenia odbywają się tylko wówczas, jeżeli zapisze się na nie odpowiednia ilość osób. Gdy chętnych jest zbyt mało, to szkolenie zostaje odwołane. Dlaczego warto wybrać się na takie szkolenie? W stosunkowo krótkim czasie można zdobyć wartościową wiedzę dotyczącą zamówień publicznych i wszystkich kwestii prawnych jakie są z nimi związane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.