Controlling jako element zarządzania firmą – szkolenie

Niemal w każdej dziedzinie elementem, który decyduje o właściwym wykonywaniu podjętych działań jest odpowiednia wiedza osób, które się tym zajmują. Szczególnie w sytuacji, gdy mowa o zarządzaniu finansami odpowiednie umiejętności, doświadczenie i znajomość przepisów prawnych są istotnymi czynnikami.

13 czerwca 2019
zdjęcie - Controlling jako element zarządzania firmą – szkolenie

Controlling jako element zarządzania firmą - szkolenie

Niemal w każdej dziedzinie elementem, który decyduje o właściwym wykonywaniu podjętych działań jest odpowiednia wiedza osób, które się tym zajmują. Szczególnie w sytuacji, gdy mowa o zarządzaniu finansami odpowiednie umiejętności, doświadczenie i znajomość przepisów prawnych są istotnymi czynnikami. Staranny dobór pracowników sprawia, że firma może działać bez jakichkolwiek problemów.

Aby firma działała bez zarzutu, pracownicy powinni ciągle doskonalić swoje umiejętności. Szczególnie gdy mowa o kwestiach powiązanych z przepisami prawa aktualna wiedza jest bardzo istotna. Odpowiednio dobrane pod względem tematyki szkolenia pozwalają na szybkie przyswojenie wiedzy z tych dziedzin, które są istotne. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich pracowników jak również dopasowanie ich umiejętności i wiedzy do powierzonych im obowiązków. pomocny w tym może być controlling personalny, który dzięki odpowiednio stosowanym narzędziom pozwala znacznie lepiej ocenić to, czy pracownicy otrzymali odpowiednie obowiązki.

Takiej wiedzy można się nauczyć poprzez szkolenia controlling jest wskazany przede wszystkim dla osób, które piastują stanowiska kierownicze i odpowiadają za decyzje personalne. Szkolenia z controllingu pomagają uzyskać wiedzę, która umożliwia obsadzanie stanowisk właściwymi osobami.

Patrzy się bowiem nie tylko na wykształcenie czy wiedzę, ale także na predyspozycje danej osoby.
Jedni bowiem doskonale znają przepisy celne, zaś inni znacznie bardziej orientują się w kwestii zamówień publicznych i podobnych. W wielu przedsiębiorstwach bardzo ważna jest znajomość takich kwestii jak na przykład ceny transferowe szkolenie z tego tematu wymaga jednak znajomości wielu innych przepisów. Dlatego też osoby odpowiedzialne za zarządzanie zasobami ludzkimi powinny umieć odpowiednio wyznaczyć pracownika do udziału w takim kursie. Obecnie bowiem firmy doskonale wiedzą, jak istotne jest to, aby pracownicy na bieżąco zdobywali właściwą i przede wszystkim aktualna wiedzę. Coraz częściej więc finansują im udział w szkoleniach, aby dzięki temu mieć pewność odpowiednio wykształconej kadry pracowniczej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.