Czego dotyczą najnowsze zmiany w kodeksie pracy?

Odpowiednie warunki pracy jak również należnego za nią wynagrodzenia to sprawa na tyle poważna, iż jest odpowiednio regulowana przez właściwe przepisy. Dzięki temu obie strony, zarówno pracownik jak tez pracodawca mają pewność tego, że ich prawa zostaną zachowane.

zdjęcie - (the_title())


Czego dotyczą najnowsze zmiany w kodeksie pracy?

Kodeks pracy jest dokumentem niezwykle ważnym. Reguluje bowiem kwestie związane z zatrudnianiem pracowników.

Mowa w nim nie tylko o sposobie nawiązywania stosunku pracy, ale również o tym, w jaki sposób można go rozwiązać, jak wyliczać urlopy i kiedy o6raz w jakiej ilości dni się należą. Jednakże, podobnie zresztą jak inne akty prawne co pewien czas ulega zmianom.

Wynikają one niezwykle często z konieczności dostosowania przepisów do obecnych czasów. Zazwyczaj jednak zmiany są wprowadzane co pewien czas, i dotyczą sporej ilości zawartych w kodeksie norm prawnych.

W ostatnim czasie w kodeksie pracy nastąpiło wiele zmian, które wymagają w związku z tym posiadania odpowiedniej wiedzy. Szczególnie te osoby, które zajmują się sprawami pracowniczymi powinny zadbać o to, aby posiadać jak najbardziej aktualne informacje. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć na pewno zmiany związane z godzinami nadliczbowymi jak również urlopami i ich rozliczaniem.

Gdy chodzi o kodeks pracy szkolenia mogą być bardzo dobrym sposobem na poznanie tego dokumentu jak również na poznanie planowanych w nim zmian. Wybór odpowiedniego zależy jedynie od potrzeb osób, które decydują się w nich uczestniczyć.

Podstawowe szkolenia kodeks pracy obejmują w głównej mierze zapoznanie z dokumentem i jego budową jak również przekazanie kursantom umiejętności odpowiedniego interpretowania zapisów kodeksu.

Z każdym rokiem kodeks pracy i jego zagadnienia są coraz częściej wplątywane w inne kursy. Szkolenie controlling finansowy może być bardzo dobrym tego przykładem. O ile cały kuso tyczy odpowiedniego planowania finansów firmy i zarządzania nimi, to znajomości przepisów związanych z zatrudnianiem pracowników jest w tym niezwykle pomocna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Ze względu na korzyści, jakie daje udział w tego typu kursach nie dziwi fakt, że coraz więcej firm decyduje się zorganizować je dla swoich pracowników, dostrzegając w nich szansę na lepszy rozwój całej firmy. Odpowiednia wiedza gwarantuje bowiem, iż każdy z pracowników będzie odpowiednio wykonywał powierzone mu obowiązki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.