Czy bycie magazynierem jest dla każdego?

Magazynier – pozornie rzecz ujmując nie może to być przecież trudny zawód prawda? A jednak prawda prezentuje się nieco inaczej. Spójrzmy dokładniej na pracę magazyniera, a dzięki temu będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie, czy bycie magazynierem jest dla każdego.

zdjęcie - (the_title())


Czy bycie magazynierem jest dla każdego?

Magazynier - pozornie rzecz ujmując nie może to być przecież trudny zawód prawda? A jednak prawda prezentuje się nieco inaczej. Spójrzmy dokładniej na pracę magazyniera, a dzięki temu będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie, czy bycie magazynierem jest dla każdego oraz o co ma zadbać każdy pracodawca zatrudniając magazynierów.

Specyfika pracy w magazynie

Na początek warto przyjrzeć się temu, jak w zasadzie wygląda praca w takim magazynie. Otóż na pewno nie należy ona do zadań łatwych ani bezpiecznych. Przede wszystkim trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że w magazynie chowanych jest wiele towaru - często są to ciężkie rzeczy znajdujące się na znacznych wysokościach, czasem z kolei wymagają one specjalnych warunków, jak np. bardzo niskiej temperatury albo wysokiej wilgotności.

Złe przechowywanie, czy transport towaru może wówczas łatwo doprowadzić do jego straty, co oczywiście wiąże się od razu generalnie ze stratami dla firmy. To jednak jeszcze nie koniec. Otóż bowiem niestety towar to jedna sprawa, ale poważniejszym problemem jest to, że niestety w magazynie bardzo łatwo może dojść do wypadku przy pracy, co nie tylko rodzi bardzo przykre konsekwencje, ale też najzwyczajniej w świecie bardzo psuje zdanie o firmie.

Podsumowując pracownik w magazynie to nie może być pierwsza lepsza osoba z ulicy. Trzeba go przede wszystkim przeszkolić z zakresu bezpieczeństwa oraz mieć pewność, że jest to osoba sumienna i odpowiedzialna.

Zarządzanie procesami logistycznymi a praca w magazynie

Warto jeszcze dodać, że nawet zwykły pracownik powinien mieć choćby i podstawowe pojęcie generalnie o logistyce i transporcie. Dlatego tak przydatne będzie tutaj szkolenie gospodarka magazynowa. Chodzi tu raz o kwestie bezpieczeństwa a dwa o odpowiednie podejście pracownika do pracy.

Ponadto takie szkolenie warto zorganizować dla pracowników wyższych stażem czy doświadczeniem - dla nich to może być szansa na awans, a dla nas zaś na zdobycie na danym stanowisku kierowniczym osoby, która zna się na wykonywanej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.