Czy dział kadrowy zajmuje się także finansami?

Finanse w firmie to bardzo istotna sprawa dla każdego – nie tylko dla kierowników, dyrektorów i zarządców, lecz również praktycznie dla każdego szeregowego pracownika. Co dokładniej warto wiedzieć na temat finansów?

zdjęcie - (the_title())


Czy dział kadrowy zajmuje się także finansami?

Finanse w firmie to bardzo istotna sprawa dla każdego - nie tylko dla kierowników, dyrektorów i zarządców, lecz również praktycznie dla każdego szeregowego pracownika. Co dokładniej warto wiedzieć na temat finansów? Kto się nimi zajmuje? Czy dział kadr podejmuje jakieś decyzje w sprawie finansów? O tym powiemy poniżej...

Finanse w firmie

Większości osób wydaje się, że za finanse odpowiada tylko i wyłącznie dział kadr i płac. Niemniej jednak zupełnie tak nie jest. Przede wszystkim trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że dział kadr i płac owszem zajmuje się finansami, jednak tylko w wymiarze niejako wykonawczym. Decyzje finansowe tam nie zapadają. Co więcej - czasami te dwa działy są od siebie oddzielone. To, że dział płac zajmuje się finansami nas nie dziwi, ale dział kadrowy?

Poniekąd też. Oczywiście jego zadania są dokładniej ustalane praktycznie w każdej firmie nieco inaczej, jednak ogólnie rzecz ujmując dział kadr zajmuje się chociażby dopasowaniem optymalnej pensji do danego stanowiska, funduszami socjalnymi w pracy itp. Generalnie zatem finansami się zajmuje.

To jednak jeszcze nie koniec osób, które zajmują się finansami w firmie. Stanowczo bowiem trzeba jeszcze podkreślić, że takie funkcje pełnią także i różne osoby z zarządu, dyrektorzy, kierownicy poszczególnych projektów. Jak zatem widać, osób tych jest na tyle dużo, że w pełni usprawiedliwia to konieczność zainwestowania w odpowiednie szkolenia z zakresu finansów.

Szkolenia finansowe dla firmy

Zacznijmy właśnie od działu kadr i płac. Tu szczególnie opłaca się szkolenie kadry i płace - zarówno dla pracowników, jak i kierownika firmy. Szkolenie to bowiem nie tylko opisuje najnowsze przepisy, druki itp. lecz również porusza tematykę optymalnego dostosowania działu kadr czy płac dla danej firmy.

Innym szkoleniem jest szkolenie controlling finansowy - ono najlepsze jest dla osób, które podejmują jakieś decyzje finansowe i muszą patrzeć prze siebie i umieć dobrze rozdysponować posiadane zyski i fundusze, aby firma osiągnęła sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.