Czy każdy konsument ma prawo do reklamacji?

Reklamacja wzbudza bardzo wiele emocji. Prawa konsumenta obejmują jednak między innymi właśnie prawo do reklamacji. Istnieje bardzo wiele mitów odnośnie reklamacji. W jakich sytuacjach konsument ma do niej prawo, a komu i w jakich okolicznościach prawo do reklamacji nie przysługuje?

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy konsument ma prawo do reklamacji?

Reklamacja wzbudza bardzo wiele emocji. Prawa konsumenta obejmują jednak między innymi właśnie prawo do reklamacji. Istnieje bardzo wiele mitów odnośnie reklamacji. W jakich sytuacjach konsument ma do niej prawo, a komu i w jakich okolicznościach prawo do reklamacji nie przysługuje?

Warto wiedzieć, że reklamacja nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie wad fabrycznych. Każdy konsument może reklamować dany produkt zawsze wtedy, gdy nie nadaje się on do stosowania zgodnie z przeznaczeniem.

Popularny mit głosi, że do reklamacji potrzebny jest paragon. Wystarczy bowiem zaprezentować sprzedawcy wyciąg operacji bankowej, która potwierdzi zakup danego produktu. Nie możemy jednak zareklamować produktu bez wytłumaczenia powodów reklamacji.

Dobrze byłoby zainteresować się tym co reklamacja powinna uwzględniać. Musi się w niej znajdować rzecz jasna starannie sporządzony, dokładny opis wady z powodu której dokonujemy reklamacji. Należy również sprecyzować żądanie. Możemy domagać się zwrotu pieniędzy, a także wymiany towaru na nowy.

Nie ulega wątpliwości, że należy również podać datę zaistnienia wady. Wada nie musiała się bowiem ujawnić tuż po dokonaniu zakupu. Prawa konsumenta szkolenie jest idealną propozycją dla wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób należy reklamować poszczególne produkty. Dzięki takiemu szkoleniu dowiemy się również na czym dokładnie polega ochrona praw konsumenta.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby szkolenie zostało poprowadzone przez należycie doświadczonego oraz odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że szkolenie okaże się skuteczne.

Z całą pewnością dobrze byłoby zainteresować się również szkoleniami otwartymi, które stanowią świetną alternatywę dla szkoleń zamkniętych. Przyglądajmy się również temu czy szkolenia i kursy są certyfikowane. Certyfikat otrzymany za udział w szkoleniu lub kursie będzie pomocny na przykład wtedy, gdy swoją przyszłość zawodową wiążemy w jakiś stopniu z ochroną praw konsumenta.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.