Czy każdy może zajmować się finansami w firmie?

Nie da się ukryć, że zajmowanie się kwestiami finansowymi w firmie wymaga sporej dawki wiedzy na ten temat. Nie da się również zataić faktu, że najlepiej na stanowiskach związanych z zarządzaniem finansami pracują osoby rzetelne oraz odpowiedzialne.

zdjęcie - Czy każdy może zajmować się finansami w firmie?

Czy każdy może zajmować się finansami w firmie?

Nie da się ukryć, że zajmowanie się kwestiami finansowymi w firmie wymaga sporej dawki wiedzy na ten temat. Nie da się również zataić faktu, że najlepiej na stanowiskach związanych z zarządzaniem finansami pracują osoby rzetelne oraz odpowiedzialne.

Z całą pewnością nie każdy z nas spełnia te cechy. Z tego też względu poszukiwanie pracownika, który będzie posiadał określone predyspozycje zawodowe i właściwą wiedzę na temat finansów może okazać się zadaniem niełatwym. Z całą pewnością poszukiwania należy rozpocząć od osób, które mają dedykowane wykształcenie.

Jeżeli natrafimy na osobę, która ukończyła wyższą szkołę z zakresu finansów, możemy pomyśleć o powierzeniu jej stanowiska w naszej firmie. Najlepszym kierunkiem, który może ukończyć osoba zajmująca się finansami w firmie jest kierunek finanse i rachunkowość.

Nie da się jednak ukryć, że osoba odpowiedzialna za zarządzanie płynnością finansową w firmie powinna również znać obowiązujące w Polsce i w Unii Europejskiej przepisy dotyczące prawa finansów. W Polsce obowiązuje Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych. Dobrze byłoby gdyby każdy kandydat, który chce zostać zatrudniony na stanowisku osoby zajmującej się finansami mógł poszczycić się znajomością finansów publicznych.

Ustawa i podręczniki o finansach publicznych będą więc jak najbardziej odpowiednie dla takiej osoby. Nie sposób jednak zapomnieć o predyspozycjach zawodowych, o których mowa była już wcześniej. Na pewno bardzo dobrze byłoby zadbać o to, aby osoba odpowiedzialna za stan finansów publicznych cechowała się rzetelnością, uczciwością i odpowiedzialnością.

Nie można zatrudnić na takim stanowisku osoby, której kompetencjom nie ufamy. Oczywiście jeśli uda nam się już odszukać osobę, której powierzymy pracę na stanowisku związanym z finansami w firmie powinniśmy ją wysłać na szkolenie controlling finansowy. Jeżeli osoba jest początkująca i nie miała jeszcze do czynienia z finansami, można ją wysłać również na finanse dla niefinansistów szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.