Czy każdy produkt może być dopuszczony do sprzedaży?

Produkty farmaceutyczne trafiają do większości Polskich domów. Ze względu na ich lecznicze działanie klienci coraz częściej po nie sięgają, dzięki czemu mają szansę na uzyskanie lepszego samopoczucia.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy produkt może być dopuszczony do sprzedaży?

Produkty farmaceutyczne trafiają do większości Polskich domów. Ze względu na ich lecznicze działanie klienci coraz częściej po nie sięgają, dzięki czemu mają szansę na uzyskanie lepszego samopoczucia.

Jednak często padają pytania, czy leki które trafiają do naszych rodzin są bezpieczne. Tu z odpowiedzią przyjść powinni producenci odpowiedzialni za wytwarzanie danych substancji, ponieważ do ich zadań należy kontrola bezpieczeństwa poszczególnych środków.

Każdy producent zobowiązany jest do regularnej kontroli jakości oraz bezpieczeństwa wytwarzanych w jego firmie środków farmaceutycznych. Jeśli chodzi o produkcję leków oraz kosmetyków przeprowadzane są szczegółowe testy mikrobiologiczne. Wykonywany przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników test ochrony przeciwdrobnoustrojowej bada zarówno czystość środowiska, w którym prowadzone są procesy produkcji, jak i ryzyko mikrobiologiczne substancji w zależności od jej pH oraz składu. Wszystkie te działania mają zapewnić pełne bezpieczeństwo leków.

Zbiór zasad rozpowszechnionych pod nazwą Praktyka Dobrej Produkcji w przemyśle farmaceutycznym dokładnie określa w jaki sposób powinno przebiegać zarządzanie jakością w przemyśle farmaceutycznym, aby leki dostarczane do klientów nadawały się do konsumpcji. Warto zachować świadomość, że bezpieczeństwo stosowanego leku związane jest z procesem jego produkcji oraz z warunkami, w których ona przebiega. Nie dotyczy to jednak działań niepożądanych, które wiążą się z mechanizmem działania danej substancji na narządy docelowe pacjenta.

Jakość, którą zapewniają nam firmy produkcyjne ma gwarantować nam środki prawidłowo wytwarzane zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Obowiązkiem każdego producenta jest stała kontrola produktów dostarczanych do klientów. Kontrole te powinny być przeprowadzane zarówno przez pracowników wewnętrznych, jak i przez zewnętrzne audyty. Dzięki temu możemy uniknąć błędów w trakcie procesu produkcji oraz problemów wynikających z trafieniem nieodpowiednich leków na rynek.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.