Czy nauka excela może być przyjemna?

Komputery i zainstalowane na nich programy mogą ułatwić człowiekowi wiele rzeczy. Tak też jest z pakietem biurowym, który to jest jednym z podstawowych narzędzi na tym sprzęcie. Trudno się więc dziwić, że mnóstwo osób chce opanować go przynajmniej w zarysie.

Gamma - Czy nauka excela może być przyjemna?


Czy nauka excela może być przyjemna?

Komputery i zainstalowane na nich programy mogą ułatwić człowiekowi wiele rzeczy. Tak też jest z pakietem biurowym, który to jest jednym z podstawowych narzędzi na tym sprzęcie. Trudno się więc dziwić, że mnóstwo osób chce opanować go przynajmniej w zarysie.

Do opanowania podstaw służy, chociażby szkolenie excel podstawowy Warszawa. Spyta ktoś czemu, to piszemy tylko jednym z elementów pakietu Office, a nie o całości? To bardzo proste, bo większość z nas ma opanowany w większości edytor tekstowy, ale to właśnie niedoceniany Excel zalicza się do jego najważniejszych elementów. Wykorzystuje się go bowiem w bardzo wielu dziedzinach i to przez różne profesje. Dlatego też niech nikogo nie dziwi, że wiele ofert pracy posiada podpunkt w postaci znajomości tego programu.

Nie jest przesadą stwierdzenie głoszące, że nikt nie jest w stanie poznać wszystkich możliwości zastosowania Excela. Jednak warto wiedzieć, że jest to ważne narzędzie wykorzystywane w pracy o różnym charakterze. Można tu posłużyć się przykładami takimi jak: opracowywanie raportów i zestawień, statystyczna analiza wyników notowań giełdy, analizy biznesowe, korespondencja seryjna, a także możliwość wysyłania powiadomień e-mail. Wiedząc to wszystko wręcz wskazane, jest szybkie opanowanie Excela czy też takiego jego elementu dodatkowego jak power query.

Sposobów na naukę jest wiele i nie zawsze wiedza ta musi kosztować nas majątek. Coraz częściej to sami pracodawcy wysyłają swoich pracowników na szkolenia. Możliwości jest wiele, lecz chcąc sprawić, aby nauka Excela była przyjemna, warto pochylić się nad pewnym trendem. Wynika z niego jednoznacznie, że coraz częstszą formą kształcenia jest możliwość korzystania z oferty e-learningowej.

Szczególnie zalecana jest ta forma wtedy, gdy interesuje nas excel szkolenie zaawansowane. Mniej doświadczone osoby mogą mieć bowiem trudności z opanowaniem podstaw w ten sposób. Dla nich idealną formą nauki są szkolenia stacjonarne, gdy mogą w każdej chwili dopytać i uzupełnić swoją wiedzę.

Reasumując, warto korzystać z każdej okazji, gdy możemy nauczyć się obsługi pakietu biurowego, a zwłaszcza Excela. Dzięki temu wzrosną nasze kompetencje, a sama praca stanie się wydajniejsza.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word

Zobacz:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.