Czy wiedza z finansów musi być aktualizowana?

Finanse to istotne zagadnienie nie tylko w naszym prywatnym życiu, lecz także i w firmie. Co więcej finanse firmy nie będą nas obchodziły tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziemy pełnić funkcje kierownika czy szefa.

zdjęcie - (the_title())


Czy wiedza z finansów musi być aktualizowana?

Finanse to istotne zagadnienie nie tylko w naszym prywatnym życiu, lecz także i w firmie. Co więcej finanse firmy nie będą nas obchodziły tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziemy pełnić funkcje kierownika czy szefa. Niezależnie od pełnionego w firmie stanowiska warto znać się nieco na finansach...

Zalety znajomości finansów

Jednak pytanie pojawia się - po co w zasadzie mamy tak znać się na finansach? No właśnie - przede wszystkim da nam swoistą pewność siebie. Będziemy wiedzieć, jak prowadzić negocjacje finansowe, jakie są ogólne zasady finansowania różnych rzeczy. Poza tym nie da się ukryć, że taka znajomość finansów, nawet nieprofesjonalna, będzie całkiem dobrym atutem dla pracodawców, mogącym bardzo szybko zadecydować o naszym awansie.

Finanse dla niefinansistów szkolenie - podejmowana tematyka

Lecz właśnie - co w zasadzie powinniśmy wiedzieć jako niefinansiści o finansach? Takie szkolenia i kursy przede wszystkim podejmują tematykę dobrej organizacji pracy oraz rozdzielenia budżetu.

Dzięki temu na początku kreowania własnej firmy doskonale będziemy potrafili opracować plan wydatków, przewidzieć wpływy i stworzyć naprawdę dobry biznesplan. Podczas pracy w firmie takie wiadomości pomogą nam z kolei zarządzać funduszami przeznaczonymi na zespół, negocjować itp.

Szkolenie controlling finansowy - ważny dodatek

Warto jeszcze zainteresować się szkoleniem z zakresu controllingu finansowego - czyli stylu zarządzania finansami w firmie, nastawionym przede wszystkim na efekty. Na takim szkoleniu także poruszona zostanie kwestia różnych modeli controllingu finansowego oraz tego, jak wybrać najlepszy dla siebie.

Aktualizacja wiedzy z finansów

Na koniec warto jeszcze powiedzieć trochę o tym, że niestety nie jest tak, że raz pójdziemy na jakieś szkolenie i będziemy już wiedzieć wszystko. Dzisiaj bowiem świat zmienia się co chwila i wszelkie reguły dotyczące ekonomii i finansów także co jakiś czas się zmieniają. W związku z tym stanowczo należy je aktualizować inaczej wiedza z ekonomii będzie średnio przydatna...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.