Czym cechuje się dobry brygadzista na produkcji?

Brygadzista musi posiadać wiele cech i predyspozycji, które umożliwiają mu sprawne zarządzanie ludźmi. Niektóre z nich może nabyć podczas szkoleń i kursów – szkolenia dla brygadzistów rozwijają przede wszystkim umiejętności miękkie i społeczne.

11 lutego 2020
zdjęcie - Czym cechuje się dobry brygadzista na produkcji?

Czym cechuje się dobry brygadzista na produkcji?

Brygadzista musi posiadać wiele cech i predyspozycji, które umożliwiają mu sprawne zarządzanie ludźmi. Niektóre z nich może nabyć podczas szkoleń i kursów - szkolenia dla brygadzistów rozwijają przede wszystkim umiejętności miękkie i społeczne.

Przedstawiamy pięć głównych cech dobrego brygadzisty na produkcji!

 1. Umiejętności komunikacyjne
  Brygadzista to osoba, która koordynuje działanie zespołu oraz jest ogniwem łączącym zwykłych pracowników wykonawczych i wyżej postawionymi menedżerami i kierownikami. Musi więc cechować się odpowiednim poziomem umiejętności komunikacyjnych tak, by móc właściwie komunikować i formułować zadania czy rozwiązywać spory między pracownikami.

 2. Zdolności przywódcze
  Dobry brygadzista jest przede wszystkim liderem - musi posiadać autorytet, który sprawia, że podlegli mu ludzie wykonują wybrane przez niego obowiązki. Postawa przywódcy może być wyszkolona na odpowiednim kursie - szkolenie dla mistrzów pozwala na nabycie pewnych cech, które pomagają zarządzać personelem.

 3. Umiejętności organizacyjne
  Choć brygadzista nie odpowiada za każdy aspekt organizacji pracy, często zajmuje się m. in. sprawami personalnymi. Wysokie umiejętności organizacyjne umożliwiają prowadzenie grafików pracy oraz zarządzanie czasem pracy.

 4. Umiejętności negocjacyjne
  Brygadzista, jako osoba, która zarządza zespołem ludzi, z pewnością często stawiana jest w sytuacjach, w których przydają się umiejętności negocjacyjne. To właśnie połączenie znajomości określonych technik z pewnymi cechami charakteru sprawiają, że osoba ta może skutecznie rozwiązywać konflikty w zespole.

 5. Bogata wiedza branżowa
  Brygadzista, poza opisywanymi umiejętnościami miękkimi, musi również cechować się doświadczeniem oraz dużą wiedzą techniczną i branżową. To osoba, do której w pierwszej kolejności zgłaszają się podlegli mu pracownicy wykonawczy w przypadku różnych problemów, takich jak obsługa określonych maszyn lub działania z zakresu samego wykonywania czynności zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.